Apaydın, İzmir’de TCDD Çalışanlarının İftarına Katıldı

isa apaydin
isa apaydin

Apaydın, İzmir’de TCDD Çalışanlarının İftarına Katıldı :TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 13 Haziran 2017 Salı Günü İzmir 3. Bölge Müdürlüğü tarafından Urla Eğitim ve Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Programa, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Murtazaoğlu, Özel Kalem Müdürü, Daire Başkanları, 3. Bölge Müdürü ve personel katıldı.

TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay’ın selamlama konuşmasından sonra kürsüye gelen Apaydın, bu yıl Ramazan ayında farklı bir uygulama yaptıklarını ve bölge çalışanları ile bir araya geldiklerini söyleyerek Malatya, Adana ve Afyon’dan sonra İzmir’de de çalışanlar ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

“Demiryollarına 60 milyar TL yatırım yapıldı”

1856 yılında başlayan demiryolu seferberliği ile birlikte özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk döneminde yapılan demiryolu çalışmalarının 1950’li yıllardan itibaren duraklama dönemine girdiğine dikkat çeken Apaydın, “2003 yılından itibaren devletimizin vermiş olduğu önemli desteklerle demiryolları yine devlet politikası haline geldi. Şu ana kadar demiryollarına 60 milyar TL yatırım yaptık. 1.805 km yeni demiryolu hattı yaptık. Bunların önemli bir kısmı hızlı tren. Ankara- Konya- İstanbul- Eskişehir hatlarını işletmeye aldık ve seferler başladı. Halkın yoğun ilgi ve alakasıyla birlikte işletmeciliğimiz hızla devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Birlikte Başardık”

Toplam 3.010 km hattı sinyalli, 2.228 km hattı ise elektrikli hale getirdiklerinin altını çizen Apaydın, “Bölgelerimizin çok büyük katkı ve fedakârlıklarıyla birlikte 10 bin km hattımızı yeniledik. Bunları sizlerle birlikte başardık. İnşallah sizlerin desteği ve katkılarıyla 2023 hedeflerine ulaşacağız” dedi.

“Ankara-İzmir YHT Hattı 2020’de Açılacak”

Afyon, Uşak, Manisa, İzmir ve Tire hattındaki çalışmaları yetkililer ile birlikte inceleyerek İzmir’e geldiklerini kaydeden Apaydın, sözlerine şöyle devam etti; “İnşallah İzmir’e de en kısa sürede YHT’yi getireceğiz. Ankara- İzmir hattı 2020 yılında inşallah açılacak ve seyahat süresi 3.5 saat olacak”.

Apaydın, “Böylece hem İzmir hem Ankara’mıza hem de ülkemizin önemli yerlerine daha kısa sürede ulaşım sağlanmış olacak. İzmir bölgemizde önemli yatırımlar yapılıyor. Yaklaşık 8.000 km hattımızın üzerinde elektrifikasyon ve sinyalizasyon çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.