Güvenpark Dolmuş Durakları, Yer Altına AlınacakAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediye başkanı olduğundan beri, minibüsçü esnafına her zaman destek olduğunu belirterek, “Minibüsçü esnafına ne yapsak az. Hepiniz Ankara’yı bir taraftan bir tarafa götürüyorsunuz. İnşallah bundan sonra da gelecek yönetimle, diğer yönetimlerle olduğu gibi en güzel şekilde çalışacağız” dedi.

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası’nın, Ankara Ticaret Odası’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda tezahüratlar arasında kürsüye gelen Başkan Gökçek, konuşmasına başlarken, yapılacak seçimlerin, hayırlı olması temennisinde bulundu.

“MİNİBÜSÇÜLERİN HER ZAMAN YANINDA OLDUM”

1994 yılında belediye başkan adayı olduğunda, minibüsçü esnafının zabıtadan kaynaklanan çile çektiğini kaydeden Başkan Gökçek, “Allah’a hamdolsun ki o gün bugün bitti ve bugüne kadar da Ankara Büyükşehir Belediyesi ile dolmuşçu esnafı, her zaman dost olarak yoluna devam ediyor” dedi. Başkan Gökçek şunları söyledi:

“Durak parası, o günden bugüne tabiri caizse sigara-kibrit parası kadar arttı. Türkiye’deki tüm minibisçüleri düşünün bir. Onların ödedikleri durak parasıyla bir de sizinkini mukayese edin. Sizinki yok miktarda. Laf ola beri gele olarak aldığımız bir para. Bu da bizim dolmuşçu esnafına bakışımızı çok net olarak ortaya koyuyor.

Değişik oda başkanlarıyla çalıştım. Zaman zaman oda başkanlarınız değişti ama dolmuşçu esnafının 10 isteğinden 9’unu yaptım, 1 tanesini de yapmamamızın nedeni, halk otobüsçülerle anlaşamadınız, taksicilerle anlaşamadınız, ÖTA’cılarla anlaşamadınız, bundan dolayı yapmadık. Her zaman dedim ki ‘anlaşın gelin, gerisini memnuniyetle ben her zaman yaparım’. Şimdi de aynı taahhüdü veriyorum, ben burada belediye başkanı olarak bulunduğum sürece, ne zaman bana bu tip istekleri, talepleri getirirseniz, başımın üstünde yeriniz var. Çünkü sizin rahatlığınız, Ankara’nın rahatlığı…”

“MİNİBÜS SAYISI SABİT KALDI”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak minibüsçülere yaptıkları en önemli desteğin, minibüs sayısını artırmamak olduğunu belirten Başkan Gökçek, “23 senedir belediye başkanıyım, 1 tane artırmadım, o gün bugün sabit olarak duruyor. Dolayısıyla minibüslerinizin değeri, 1.5’tan 3 trilyona kadar çıktı, helali hoş olsun” dedi.

Başkan Gökçek, kartlı sisteme geçmek istemeyen dolmuşçu esnafıyla ters düşme niyetinde olmadığını da kaydetti.

“HACI BAYRAM’DAKİ DURAK, 2018 SONUNDA BİTECEK”

Ankara’da yapımına başlanan yol, durak ve otopark projeleri hakkında da bilgi veren Gökçek, şunları söyledi:

“Allah nasip ederse, 2 büyük iş yapıyoruz, 1 tanesine başladık. Hacı Bayram’da otoparka başladık. Üst katında Kutsal Emanetler ve Bilim Müzesi olacak, en alt katında otopark ve onun üzerine de 2 kat minibüs katı olacak. Bir katta yolcu indireceğiz, diğerinde bindireceğiz. Allah nasip ederse, 2018’in sonuna kadar bitirmiş olacağız. Ondan sonra minibüsçü esnafı çok ciddi anlamda nefes alacak, şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

“GÜVENPARK DOLMUŞ DURAKLARI, YER ALTINA ALINACAK”

Güvenpark dolmuş durağının yeraltına alınmasını, belediye başkanı olduğundan bu güne hayal ettiğini belirten Başkan Gökçek, “Ne zaman belediye Meclisi’nden karar çıkartsam, ya Çankaya Belediyesi, ya Mimarlar Odası gitti, mahkemeden karar aldı ve iptal ettirdi. 2 kez net iptal geldi” diyerek, yaşanan olumsuzlukları da özetledi.

Başkan Gökçek, Keçiören Metrosu’nun, Kızılay Güvenpark’ın altına geliyor olması nedeniyle de güzel bir fırsat oluştuğunu kaydederek, “Burada yapılacak durak dolayısıyla, yaklaşık 36 metrelik bir çukur kazılacak. Hazır bu çukur kazılacağı için en altına metro durağı yapıldıktan sonra, üstünü doldurmadan, dolmuş durağı yapalım. İnşallah metro durağı bittikten sonra biz inşaata devam edeceğiz ve nasip olursa inşallah sizi yerin altına alıp, daha medeni bir şekilde hizmet etmenizi temin edeceğiz. İnşallah en yakın tarihte o da olur” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

-BAŞKAN GÖKÇEK, YENİ YOL PROJELERİNİ ANLATTI

Yol projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Gökçek, “Son olarak Karapürçek tarafında çalışanlar için ciddi bir kolaylık getirecek olan, Hüseyin Gazi’deki alt geçidi bitirdik. Alttan trafiği açtık, üstünü tanzim ediyoruz. Nasip olursa 15 gün-1 ay içinde tamamıyla bitmiş olarak hizmetinize girecek” diye konuştu.

2018’de Samsun Yolu’na 3 alt geçit yaparak, tümüyle transit geçecek hale getireceklerini kaydeden Gökçek, Sincan’a da 2 altgeçit yapılacağını belirtti.

” DOĞU-BATI İSTİKAMETİNDE 6 BAĞLANTI YOLU AÇTIK”

Yapacakları en önemli yeni yol düzeninin, Bilkent’te Şehir Hastanesi açıldıktan sonraki trafiğin yol açacağı sıkıntıyı giderecek yeni yol olacağını ve buraya yaklaşık 700 milyon bir yatırım yapacaklarını bildiren Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

“Bilkent Hastanesi’nin yanından ODTÜ’nün içine giriyoruz, yukarı tarafta Jandarma’nın yanından İncek Bulvarı’na bağlanıyoruz. Oradan Allah kısmet ederse, Çetin İşletmelerinin yanından, alttan geçip, Mogan Parkı’na bağlayacağız. Allah nasip ederse 6-8 ayda bitireceğiz. 4 ay içinde, 4.5 km’lik İncek’e kadar bağlantı olacak. Konya Yolu’na paralel bir yol olacak ve Ankara’nın inanılmaz şekilde yükünü kaldıracak.

İkincisi; şu anda yapılan Şehir Hastanesi’ni Malazgirt 1071 Bulvarı’na bağlamak için ODTÜ’nün altından 2,1 km’lik bir tünel yapıyoruz.”

Başkan Gökçek, belediye başkanı olduğunda, Ankara’nın doğu-batı istikametinde sadece Eskişehir Yolu ve İstanbul yollarıyla bağlı olduğunu ve bunun büyük sıkıntıya yol açtığını hatırlatarak, bu yolları 2 katı genişlettiklerini, daha sonra İncek, Sabancı ve Ankara bulvarlarını yaptıklarını, İstanbul Yolu’na paralel, 5 alt geçitli Batı Bulvarı’nı açtıklarını ve sonuç olarak doğu-batı istikametinde 6 bağlantı yolu açtıklarını anlattı.

Kuzey-güney yönünde bir Anadolu Bulvarı, bir de Şaşmaz’ı açtıklarını, ancak bunların yetmediğine dikkate çeken Başkan Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onun için Allah nasip ederse, yine Bilkent Şehir Hastanesi kapsamında, Eskişehir Yolu’nu Sabancı Bulvarı’na, oradan da Ankara Bulvarı’na 2 noktadan bağlıyoruz. Dolayısıyla kuzey-güney istikametindeki bağlantı sayısı, Anadolu Bulvarı ve Şaşmaz’a ilaveten 2 tane daha olacak. Ankara trafiğini inanılmaz şekilde rahatlatacak. Siz belki bu söylemiş olduğum hatların bazılarından geçecek bazılarından geçmeyeceksiniz ama hatlar dağıldığı için sizin işiniz de kolaylaşacak, Allah nasip ederse bunu önümüzdeki sene sonuna kadar bitiriyoruz.”

BAŞKAN GÖKÇEK: “2016’DA 1600 KM YOL AÇTIK”

Sadece 2016 yılında, Ankara’da Büyükşehir Belediyesi olarak açtıkları yol miktarını 1600 km olarak açıklayan ve bunun 400 kilometresinin köy yolu, 1200 kilometresinin ise bulvar ve cadde olduğunu belirten Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

“Ankara büyüyor. Ben belediye başkanı olduğumda, Ankara’da 350 bin araç vardı trafikte, şu anda 1 milyon 900 bin. Diğer vilayetlerin plakasıyla Ankara’da dolaşan 300 bin araçla birlikte 2 milyon 200 bin araç var trafikte. Geçmişteki trafiği düşünün, TBMM önünde 45 dakika beklerdiniz. Araç sayısı 7 kat arttı ama şimdi orada maksimum 5 dakika minimum bekliyorsunuz, o da pik saatte…

İnşallah bu yeni yaptığımız yollarla, trafik daha rahat hale gelecek. Bir de Allah nasip ederse, Zırhlı Birlikler arazisinden Bağlıca’ya yapmakta olduğumuz bulvar var, inşallah onu da 1-1,5 aya kadar açmış olacağız.”

“YENİ YÖNETİMLE DE HİZMETLERE DEVAM”

Sözlerinin sonunda, Minibüsçüler Esnaf Odası’nın seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Başkan Gökçek, “Minibüsçü esnafına ne yapsak az, hepiniz Ankara’yı bir taraftan bir tarafa götürüyorsunuz. Bundan sonra da gelecek yönetimle, diğer yönetimlerle olduğu gibi inşallah en güzel şekilde çalışacağız. Ama sizden bir isteğim var; İçinizden bir grup seçilecek, diğerleri ona gönül koymasın. Yarın yüz yüze bakacaksınız, burada nasıl dostça bir hava varsa, aynen devam etsin diyorum. Kardeşliğimizi bozmayalım, kardeşliğimize devam edelim inşallah” diye konuşmasını tamamladı.

Demiryolu Haber özetleri

Ankarakartlar Arası Bakiye Aktarımı’na İlk Haftadan Yoğun İlgi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla uygulamaya konulan “Ankarakartlar arası bakiye aktarımı”na, Başkentliler ilk ...
Ankara’da Anadolu Bulvarı’nda Kesintisiz Ulaşım Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir tarafında sürdürdüğü ve okulların kapanmasıyla birlikte hızlandırdığı ulaşım çalışmalarını bir bir tamam...
Asfalt zulmü veznede sürdü Asfalt zulmü veznede sürdü :Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin daire sahiplerinden kestiği asfalt katılım bedelleri zulmü vatandaşı çileden çıkardı.Vata...
Başkent’teki Sinyalizelere 24 Saat Gözetim Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir tarafındaki 864 sinyalize kavşağının 545’inde bulunan binlerce ayrı sinyalizasyonu (trafik lambası) ...
Bursaray’da yaşanan dehşetin görüntüleri ortaya çıktı (Video) Bursaray'da yaşanan dehşetin görüntüleri ortaya çıktı : Bursa’da bir minibüsün Bursaray durağına daldığı anlar kameralara böyle yansıdı. Bursa’da sür...
Ego Otobüsleri, Bayram Süresince Ücretsiz Ego Otobüsleri, Bayram Süresince Ücretsiz :Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ramazan Bayramı süresince Başkentlilerin, EGO otobüsleriyl...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bundan sonra Kanal İstanbulu anacaklar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bundan sonra Kanal İstanbulu anacaklar :Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı açılışında yaptığı açıklamalarda K...
Bakan Yıldırım, Kanal İstanbulun Güzergahı Değişecek Bakan Yıldırım, Kanal İstanbulun Güzergahı Değişecek :Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi'nin, jeolojik yapılar, doğal sitler, ye...
Ostim, Batıkent Ve Ümitköy’e 236 Numaralı Ring Müjdesi Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün, OSTİM Metro-Batıkent- Şaşmaz- Ümitköy Metro güzergahına aldığı yeni otobüs ring hattı, 12 Mart P...
Gökçek’ten Metroda kadınlara ayrı vagon Gökçek’ten Metroda kadınlara ayrı vagon :Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyadan başlattığı ankette Ankara Metrosunda kadınla...
Ankara Mamak Otogarı’na ulaşım teleferik yada monorayla sağlanacak Ankara Mamak Otogarı’na ulaşım teleferik yada monorayla sağlanacak :Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni yapılan şehir hastaneleri ve Mamak Otogarı’na u...
Ankaranın monoray projesine uluslararası talep Ankaranın monoray projesine uluslararası talep :Başkan Gökçek’in hayalleri arasında yer alan ve Türkiye’de ilk kez uygulanacak Monoray projesine başta...
Siteler-Karapürçek Teleferik Hattı İhalesi Mahkeme Tarafından İptal Edildi Siteler-Karapürçek Teleferik Hattı İhalesi Mahkeme Tarafından İptal Edildi :Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in üst ölçekli plan kararl...
Başkan Tunadan Taksicilere Uyarı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yiğiner'i ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti....
Ankarada özel toplu taşıma araç şöförlerine trafik eğitimi Ankarada özel toplu taşıma araç şöförlerine trafik eğitimi :Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında toplumun çeşitli kesi...
Eyvah ben ne yaptım Eyvah ben ne yaptım : Adana-Mersin seferini yapan yolcu treni Mersin'in Merkez Akdeniz İlçesi Adanalıoğlu Mahallesi kesiminde kaza yaptı. Kazanın uyar...
Huzurevinde metro sorusu Huzurevinde metro sorusu :Kurban Bayramı’nın ilk gününde Keçiören Belediyesi Huzurevi’ni ziyaret eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, huzurevi s...
AŞTİ Bağlıca Çevre Yolu Bağlantısı’nda İlk Kazma Vuruldu Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir tarafında sürdürdüğü yol, köprü, alt-üst geçit ve asfalt yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam e...
Etimesgut’taki İstasyon Caddesi’ne 100 Metrelik Çözüm İstasyon Caddesi’nin genişletilmesi kapsamında yıkılacak olan binalarda yaşayan 68 aile, Büyükşehir tarafından evlerine 100 metre ilerideki boş araziy...
Bilkent Şehir Hastanesi İçin Yeni Yol Açılıyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bilkent Şehir Hastanesi çevresinde yepyeni bir güzergah daha açarak, bu bölgeyi Angora Bulvarı’na kadar bağlayacak. Yap...

Hızlı Tren HaberleriBenzer Raylı Sistem Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.