Kahramanmaraş Lojistik Merkeze KavuşuyorKahramanmaraş Lojistik Merkezi’nin açılışı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılacak…

Yapım çalışmaları tamamlanan Kahramanmaraş (Türkoğlu) Lojistik Merkezi; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN tarafından 22 Ekim 2017 Pazar günü saat 11.00 de, Türkoğlu ilçesinde düzenlenen törenle hizmete açılacak.

TÜRKİYE BÖLGESİNİN LOJİSTİK ÜSSÜ OLUYOR…
Sanayicilerimizin rekabet gücünü artırmak ve ülkemizi bölgesinin lojistik üssü yapmak üzere 21 ayrı yerde lojistik
merkez yapımı planlandı.

Proje kapsamında bugüne kadar İstanbul (Halkalı), İzmit (Köseköy), Samsun (Gelemen), Balıkesir (Gökköy), Eskişehir (Hasanbey), Uşak ve Denizli (Kaklık) olmak üzere 7 adet lojistik merkez hizmete açıldı. Erzurum (Palandöken) Lojistik Merkezi’nin de yapımı tamamlandı.

KAHRAMANMARAŞ LOJİSTİK MERKEZİ YILLIK 1,9 MİLYON TON TAŞIMA KAPASİTESİ SAĞLAYACAK…
Hizmete açılan lojistik merkezlerin ardından Kahramanmaraş (Türkoğlu) Lojistik Merkezi’nin de yapımı tamamlandı.

Türkoğlu OSB’ne 4,5 km mesafedeki Türkoğlu İstasyonu yanındaki 805 bin metre karelik alan üzerine kurulan Kahramanmaraş(Türkoğlu) Lojistik Merkezi, Türk Lojistik Sektörüne yıllık 1,9 milyon ton taşıma kapasitesi sağlayacak.

5 Adet Lojistik Merkez Yapım Aşamasında…
Kars, Mersin(Yenice), Konya(Kayacık), İzmir(Kemalpaşa) ve Bilecik(Bozüyük) lojistik merkezlerinin yapım çalışmaları devam ediyor.

İstanbul(Yeşilbayır), Karaman, Kayseri(Boğazköprü), Sivas, Bitlis(Tatvan), Mardin ve Şırnak(Habur) lojistik merkezlerinin ihale, proje ve kamulaştırma çalışmaları devam ediyor.

Türkiye’yi bölgesinin lojistik üssüne dönüştürecek lojistik merkezlerin tamamı hizmete girdiğinde, Türk lojistik sektörüne 35,6 milyon ton ilave taşıma imkânı ile 12,8 milyon m²lik: açık alan, stok alanı, konteyner stok ve elleçleme sahası kazandırılacak.

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.