Başbakan, Ankara – Sivas YHT hattı için tarih verdiBaşbakan Binali Yıldırım AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Yıldırım, ”Ankara-Kırıkkale, Yozgat-Sivas hızlı tren hattını 2019’da açacağız.” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Katıldığı olağan kongrede konuşma yapan Başbakan Yıldırım, Kırıkkale’de yapılan faaliyetler ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi. Konuşmasında Yıldırım ayrıca Ankara – Sivas yüksek hızlı treninin seferlere ne zaman başlayacağını da açıkladı.

Yozgat-Sivas-Ankara hızlı tren hattıyla ilgili açıklama yapan Binali Yıldırım, “Yozgat-Sivas Ankara hızlı tren hattını 2019’da açıyoruz. Ankara Kırıkkale yarım saat olacak. Kırıkkale’de oturup Ankara’da çalışılabileceğini ya da Kırıkkale’de iş veya okul için bulunup Ankara’da yaşanılabilecek, işte hizmet bu, vatandaşı sevmek bu. Sadece Ankara değil buradan Sivas’a 1 saat 20 dakikada gideceksiniz, 45 dakikada Yozgat’tasınız. İstanbul’a 4,5 saate gideceksiniz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” şeklinde konuştu.

 İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.