Erdoğan: Ankara-Sivas YHT Projesinde Gecikmeye Neden Olanlardan Hasap SoracağımSivas’ta toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara-Sivas yüksek hızlı tren projesinde gecikmeye yol açanlardan bizzat hesap soracağım” dedi.

Sivas’ta toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Geçtiğimiz 15 yılda Sivas’a yaptığımız yatırımların toplam bedeli, 20 katrilyon. Ankara-Sivas yüksek hızlı demiryolu projesinde biraz gecikmemiz var ama aşacağız. Daha fazla gecikmeye yol açanlardan bunun hesabını bizzat kendim soracağım” dedi.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi’nde teknik sebeplerle biraz gecikme olduğunu ifade eden Erdoğan, projeyi adım adım takip ettiğini, gecikmeye yol açanlardan bizzat kendisinin hesap soracağını ifade etti.

Erdoğan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın sadece Sivas ile bitmeyeceğini; buradan Erzincan, Erzurum ve Kars’a, oradan da Pekin’e, Demir İpek Yolu Hattına bağlanacağını anlatarak, Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu’nu açtıklarını ve adım adım bu projeyi de hayata geçireceklerini anlattı.

Sivas’ı tüm demiryolu ağlarının merkezine yerleştirdiklerini vurgulayan Erdoğan, “Ülkemizin yük vagonlarının üretim merkezi olan Sivas’a bu yakışır. Türkiye Demiryolu Makineler Sanayi AŞ’yi (TÜDEMSAŞ) ülkemizin ihtiyaçları yanında ihracata yönelik olarak da güçlendiriyoruz. Ülkemizi dünyanın, Sivas’ı da ülkemizin en büyük ekonomileri arasına sokmakta kararlıyız. Bizim kimseden bir eksiğimiz yok. Tam tersine her alanda ziyadesiyle avantajlarımız var. Bunları değerlendirebilmemiz ancak bir, iri, diri, kardeş ve hep birlikte Türkiye olmamıza bağlı. Sivas’ın, tarihi misyonuna uygun şekilde bu büyük birlikteliğin lokomotifi olacağına inanıyorum.” diye konuştu.1 Comment

  1. sivas hızlı tren de 22 milyon tl fazla ödeme var mütayit kaçtı cenaze ortada imam aranıyor. tünellerde ciddi göcükler var

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.