Meksika’da tren ile kamyonet çarpıştı 5 ölü, 10 yaralı

Meksika’da bir tren ile çarpışan kamyonetteki 5 kişi hayatını kaybetti, 6’sı çocuk 10 kişi yaralandı.

Jalisco eyaleti Sivil Savunma Dairesi tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan açıklamada, Lagos de Moreno kentinde meydana gelen kazada kamyonetteki 5 kişinin öldüğü, 6’sı çocuk 10 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kazanın nedenine ilişkin bilgi verilmeyen açıklamada, sürücülere demiryolu ve karayolunun kesiştiği yerlerde treni geçmeye çalışmamaları, kamyonetin arkasında yolcu taşımamaları uyarısında bulunuldu.

Ayrıca, olayda şasisi zarar görmüş ve kasası ayrılmış kamyoneti, yol kenarında, sarnıçlı vagonların yanında dururken gösteren fotoğraflar paylaşıldı.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.