2. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi ULUK 2018 İle Devam Edecekİstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ile Lojistisyenler Derneği tarafından başlatılan bilimsel etkinlikler serisi olan Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri, bünyesinde düzenlecek kongre, panel, çalıştay, sempozyum vb. etkinlikler ile ülkemizde yerel lojistik literatürünün akademi ve sektör katkıları ile oluşturulmasında öncü olmayı hedeflemektedir.

Ulaştırma Lojistik Kongreleri serisi, 22-23 Kasım 2018 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi (ULUK 2018) ile devam edecektir
.
Kongre misyonunu şu şekilde belirlenmiştir:
Tedarik zinciri, lojistik ve taşımacılık disiplinlerindeki araştırmaları, yenilikleri, uygulamaları, eğilimleri paylaşma ve tartışma amaçlarına yönelik olarak, akademisyenler, iş dünyası, teknoloji geliştiricileri ve politika yapıcılar arasında benzersiz ve yüksek nitelikte bir platform oluşturmak, Türkiye’nin sürdürülebilir kent içi ve ulusal taşıma-lojistik alt yapısına ve uluslararası ulaştırma koridorlarında stratejik öneme sahip olmasına katkı sağlamak, taşımacılıktan lojistiğe dönüşüm sürecine destek vermek, alandaki bilginin oluşması ve korunmasını teşvik etmek için ağ kurmak ve ilgili kuruluşlarla birlikte küresel girişimlerde bulunmayı teşvik etmektir.

Bu yılki Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi, hem sektör temsilcilerini hem akademisyenleri hem de akademi yöneticilerini bir araya getirecek olması, üstün akademik çalışmalara önemli meblağlarda ödül imkânı sunması ve sektörün nabzını anketler yoluyla organizasyon öncesi ölçüyor olması ile diğer organizasyonlardan farklılaşmaktadır.
Yerel lojistik literatürüne bilimsel katma değer sağlamanın yanı sıra sektör-akademi işbirliğinin güçlendirilmesi ve sektörel problemlerin çözümüne yönelik tartışma ortamının sağlanmasının amaçlandığı 2. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi (ULUK 2018) hakkında detaylı ve güncel bilgilere http://www.ulk.sakarya.edu.trwww.ulk.sakarya.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir. Soru, görüş ve önerileriniz için uluk2018@sakarya.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.