Horozköy Tren İstasyonu Restore Edilerek Sosyal Merkeze Dönüştürüldü

Yunusemre Belediyesi, Fransızların yaptığı Horozköy Tren İstasyonu’nu restore etti, kültürel ve sosyal amaçla kullanılan merkeze dönüştürdü.

Hanımlar Lokali adı verilen merkezde, Halk Eğitim Merkezi (HEM) işbirliğiyle çeşitli kurslar verilmeye başlandı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan kiralanan iki vagon ise, 3-6 yaş arasındaki çocukların yararlanması amacıyla kreşe çevrildi. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi kreşi ziyaret etti, ikinci vagonun da kısa sürede hizmete açılacağını belirtti.- Manisa

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar