Erzurum Lojistik Merkezine KavuşuyorErzurum Lojistik Merkezi’nin Açılışı Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılacak

Yapım çalışmaları tamamlanan Erzurum (Palandöken) Lojistik Merkezi; Başbakan Yardımcısı Recep AKDAĞ ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN’ın teşrifleriyle 13 Haziran 2018 Çarşamba (Bugün) saat 12.30 da törenle hizmete açılacak.

TÜRKİYE BÖLGESİNİN LOJİSTİK ÜSSÜ OLUYOR…
Sanayicilerimizin rekabet gücünü artırmak ve ülkemizi bölgesinin lojistik üssü yapmak üzere 21 ayrı yerde lojistik merkez yapımı planlandı.

Proje kapsamında bugüne kadar İstanbul (Halkalı), İzmit (Köseköy), Samsun (Gelemen), Balıkesir (Gökköy), Eskişehir (Hasanbey), Uşak, Denizli (Kaklık) ve Kahramanmaraş(Türkoğlu) olmak üzere 8 adedi işletmeye açıldı.

437 BİN TON TAŞIMA KAPASİTESİ SAĞLAYACAK…
Hizmete açılan lojistik merkezlerin ardından Erzurum (Palandöken) Lojistik Merkezi’nin de yapımı tamamlandı.
350.000 m² lojistik alan üzerine kurulan Erzurum(Palandöken) Lojistik Merkezi yıllık 437 bin ton taşıma kapasitesine sahip olacak.

5 ADET LOJİSTİK MERKEZ YAPIM AŞAMASINDA…
Kars, Mersin(Yenice), Konya(Kayacık), İzmir(Kemalpaşa) ve Bilecik(Bozüyük) lojistik merkezlerinin yapım çalışmaları devam ediyor.

7 ADET LOJİSTİK MERKEZ İHALE VE PROJE AŞAMASINDA…
İstanbul(Yeşilbayır), Karaman, Kayseri(Boğazköprü), Sivas, Bitlis(Tatvan), Mardin, Şırnak(Habur) olmak üzere 7 adet lojistik merkezin ihale ve proje çalışmaları devam ediyor.

Türkiye’yi bölgesinin lojistik üssüne dönüştürecek lojistik merkezlerin tamamı hizmete girdiğinde, Türk lojistik sektörüne 35,6 milyon ton ilave taşıma imkânı ile 12,8 milyon m²lik: açık alan, stok alanı, konteyner stok ve elleçleme sahası kazandırılacak.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.