Aliağa-Çandarlı-Bergama Yeni Demiryolu İhracat Kapısı OlacakTürkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Sabuncubeli Tünelleri ve Bağlantı Yolları açılış töreni sonrasında telekonferans sistemi yoluyla bağlanarak, Aliağa-Çandarlı-Bergama 57 km’lik Yeni Demiryolu Yapımı ve Çandarlı Limanı Demiryolu Bağlantısı projesinin temelini attı.

Temel atma töreninde canlı yayında Başbakan Binali Yıldırım ile konuşan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, “Temelini atacağımız 57 kilometrelik güzergah uzunluğundaki bu proje, ülkemizin önemli bir İhracat kapısı olacak dedi

Temel atma törenine TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu, Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, İzmir Milletvekili Necip Kalkan, Bölge Müdürü Selim Koçbay, Bölge Müdür Yardımcıları Nizamettin Çiçek ve Soner Baş, TCDD Taşımacılık AŞ. İzmir Bölge Koordinatörü Habil Emir, Daire Başkanları, Yüklenici firma yetkilileri ve çalışanlar katıldı.

Yüksek Hızlı Tren hattı ile entegre olacak olan bu proje, İZBAN’ı Selçuk’tan Bergamaya uzatacaktır. Ayrıca Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Çandarlı Limanı’ndan demiryolu yük taşımacılığı açısından da büyük öneme sahip olacak proje başta bölgemiz olmak üzere ülkemize büyük bir ekonomik katkı ve canlılık sağlayacaktır.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.