Malatya-Elazığ Raybüs Sistemi Bakanlar Kurulu’ndan Çıktı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yerel Medya Buluşmaları” toplantısına katılarak Malatya ve Elazığ’da görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi. Toplantıya BYEGM Diyarbakır Bölge Müdürü Fikret Dişlioğlu ve beraberindeki Mütercim-Tercüman Taha Tanrıkulu ve Tuncay Bulut, Valilik Basın Müdürü İbrahim Halil Kılıç, Malatya ve Elazığ’daki medya çalışanları katıldılar.


Toplantıda konuşan Bakan Tüfenkci, “Malatya’ya Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Takip ettiğimiz bir konu vardı. Bunu müjdelemek istiyorum. Malatya –Elazığ arası Ray-Büs dediğimiz sistemin çalışmaları sürüyor. Bununla ilgili Bakanlar Kurulu kararımız imzadan çıkmak üzere. Elazığ ile Malatya arasına Ray-Büs dediğimiz konforlu banliyö trenini koyuyoruz. İki şehir arasında ekonomik ve hızlı yolcu ulaşımını sağlamış olacağız.

Benim bizzat takip ettiğim konu vardı. Biz Malatya’ya hızlı treni getiriyoruz. Projesi bitti. 2018’in sonunda inşallah ihalesi yapılacak. Ama Elazığ da bunun dışında kalmasın dedik ve Elazığ Diyarbakır Projesinin ihalesini yaptık. Bittiği zaman Diyarbakır’a kadar hızlı treni kazandırmış olacağız.

Malatya-İskenderun arasında hızlandırılmış tren projesi çalışılıyor. İnşallah bittiğinde, hızlandırılmış tren vasıtasıyla Elazığ OSB’de üretilen mallar limanlara aktarılmış olacak. Biliyorsunuz biz Malatya’nın milletvekiliyiz. AK Parti hükümetinin bir bakanı olarak şunu söylemek istiyorum ki, 2015 yılında seçimlere gideceğimiz zaman verdiğimiz bütün sözleri tuttuk. Hepsini tek tek yerine getirdik.” şeklindeki bilgileri de paylaştı.

Kaynak : malatyahaber.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar