TÜDEMSAŞ’a Destek Olma ZamanıUlaştırma Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü’ne destek açıklaması yaptı.

Genel Başkan Peker yaptığı yazılı basın açıklamasında; “1934 yılından günümüze kadar üretime aralıksız devam eden ülke ekonomisine yüksek oranda katkı sağlayan kuruluş amacı TCDD’nin yük vagonu üretimi ve tamiratı olan TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğüne Sivaslılar olarak destek olmak gerekir. Ankaranın yıllardır TÜDEMSAŞ’a şaşı bakmasından dolayı iş bulma konusunda sorun yaşayan bu köklü kuruluşa öncelikle Ulaştırma Bakanımız ve Sivas’ta bulunan sivil toplu kuruluşları ile birlikte milletvekillerimizi de destek olmaya davet ediyorum. Sendikamız genel merkezi olarak TÜDEMŞAŞ’ı olmazsa olmazlarımız arasında ilk sıraya koyduğumuzu buradan ilan ediyorum. İşçisi memuru ve yöneticileriyle kurumun daha üst noktalara gelmesi için kimse tribünlere oynamadan siyasi malzeme yapmadan çalışacağı noktasında hiç bir şüphem yoktur.

TÜDEMSAŞ’ın şu anda Sivas piyasasına aylık 10 milyon TL sıcak para akıttığını düşünürsek bu kurumun şehrimiz açısından ne kadar önemli bir kurum olduğunu anlamış olacağız.

GÜÇLÜ TÜRKİYE GÜÇLÜ TÜDEMSAŞ
Zaman zaman siyasiler ve bazı STK’lar tarafından polemik kunusu yapılan TÜDEMSAŞ’ı kimse özelleştiremez kimse bir yere taşıyamaz. Yerinde kalarak üretime devam edecektir, işsizlik oranında Sivas üst sıralarda olduğunu hatırlatarak TÜDEMSAŞ’a yeni işçi alınarak hem üretime katkı saglayacağı hemde işsizlik konusunda önemli bir tebdir olacağını düşünüyorum.

Milli vagonun imalinin tek adresi TÜDEMSAŞ olacaktır. Bu konuda Sayın Genel Müdür Mehmet Başoğlu’na yapacağı olumlu projelerde sendika genel merkezimiz olarak destek olacağımızı deklare ediyorum.

Hedef üretimde patlama yapan bir TÜDEMSAŞ sonuç olarak TÜDEMSAŞ Sivaslının ve Sivaslının olarak kalacaktır.” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.