Yapı Merkezi 9. Orta ve Doğu Afrika Yol ve Demiryolu Altyapıları Zirvesi’ne Katıldı

yapi merkezi 9 orta ve dogu afrika yol ve demiryolu altyapilari zirvesine katildi
yapi merkezi 9 orta ve dogu afrika yol ve demiryolu altyapilari zirvesine katildi

Yapı Merkezi, Tanzanya Darüsselam’da gerçekleştirilen ve 9-10 Ekim 2018 tarihleri arası iki gün süren 9. Orta ve Doğu Afrika Yol ve Demiryolu Altyapıları Zirvesi’ne sponsor oldu ve katıldı. Gerçekleştirilen zirveye Doğu ve Orta Afrika ülkelerinin ulaştırmadan sorumlu bakanlık ve ilgili daire yetkilileri ile ülkede bulunan yerli ve yabancı iş insanları katıldı.


İlk gün yapılan oturumda Yapı Merkezi adına Yönetim Kurulu Başkanvekili Erdem Arıoğlu firmayı ve yaptığı işleri anlatan bir konuşma ve sunum gerçekleştirdi.

Fuar boyunca Yapı Merkezi standına, firmaya ve yaptığı işlere yoğun bir ilgi gösterildi.

Yönetim Kurulu Başkanvekili Erdem Arıoğlu zirvede yaptığı duyuru ile zirve bitimi sonrasında isteyen katılımcılarla beraber DSM projesine bir saha ziyareti gerçekleştirebileceklerini belirtti.

11 Ekim 2018 tarihinde Erdem Arıoğlu, Abdullah Kılıç ve Tanzanyalı diğer yabancı katılımcılardan oluşan heyet ile beraber DSM projesine saha gezisi düzenlendi. Saha gezisine ilk olarak İlala şantiyesi prekast kiriş üretim sahasının ziyareti ile başlandı. Abdullah Kılıç katılımcılara üretim ve tesisin nasıl çalıştığı ile ilgili bilgiler aktardı. Sonrasında sahada viyadük imalatlarının bulunduğu bölümü ziyaret eden katılımcılara firmanın yerel mühendisleri tarafından imalat aşamaları anlatıldı. İlala kampı ziyaretinden sonra Soga şantiyesine doğru yol çıkıldı ve güzergah üzerinde bulunan köprü imalatı yerinde incelendi. Katılımcılara burada yapılan imalat aşamaları Abdullah Kılıç tarafından anlatıldı ve gelen sorulara cevap verildi. Servis yolundan saha gezisine devam eden katılımcılar ilk ray döşemesinin yapıldığı bölgeye gelerek incelemede bulundu. Daha sonra öğle yemeğine geçen katılımcılara projenin Eylül,2018 ilerleme videosu izletilerek projemizin ilerlemesi hakkında bir sunum gösterildi. Yemek sonrası travers fabrikasını ziyaret eden katılımcılara firmanın yerel mühendisleri tarafından üretim süreci anlatıldı ve üretim aşamaları sırayla gösterildi.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar