Dr. Ersin Arıoğlu İstanbu Bridge Konfreansı’nda 1915 Çanakkale Köprüsü Sunumu Gerçekleştirdi

dr ersin arioglu istanbu bridge konfreansinda 1915 canakkale koprusu sunumu gerceklestirdi
dr ersin arioglu istanbu bridge konfreansinda 1915 canakkale koprusu sunumu gerceklestirdi

Hilton Bosphorus Hotel’de, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın katılımlarıyla gerçekleştirilen, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ve Freysaş’ın platin sponsor olduğu İstanbul Brigde Konferansı’nda Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ersin Arıoğlu 1915 Çanakkale Köprüsü sunumu gerçekleştirmiştir.


Konuşmasının birinci bölümünde, uygarlığımızın sorunlarınave sürdürülebilir çözümler için gereken”derin mühendislik” ile ilgili düşüncelerini paylaşan Dr. Ersin Arıoğlu, sunumunun ikinci bölümünde ise, mühendislerin düşünce yapısı; karar metodları; analiz yöntemleri, “sezgisel (heuristic) düşünceninönemi” ve mühendisliği sanata dönüştüren karar süreçlerinin tanımlarına yer vermiştir.

Son bölüm de büyük açıklıklı asma-köprülerin genel davranış özelliklerine ve 1915 Çanakkale Köprüsü’nün nitelikleri ile “Çanakkale Köprüsü” için geliştirilen, “Tasarım Kararlarını, Sezgisel Düşünce ile Sınama Metodu”, hakkında açıklama yapmıştır.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar