Bursa Hızlı tren Hattı İçin Umut Veren GelişmelerHızlı Tren, Bursa’nın özlem ve sabırla beklediği bir büyük proje. Hızlı Tren inşaatının tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulması kentte ve bölgede üzüntüyle karşılanmıştı. Ancak umutları yeniden yeşerten bir gelişme var.

Bu gelişmeyi Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinde şu satırlarla aktarıyor:
“Pazartesi sabahı saat 07.27… Cep telefonumuzdaki uygulama mesaj geldiği uyarısı yapınca açıp baktık. Eski bir dosttan…”
Yazının devamında ‘eski dostun’ ünlü bir politikacı olduğunu anlatan Ahmet Emin Yılmaz, Ankara’da Bursa’ya hızlı tren gelmesi için güçlü bir lobi olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu konuda umut verdiğini belirtiyor…
İşte Yılmaz’ın umutların yeniden yeşermesini sağlayan yazısı:
Cumhurbaşkanı hızlı tren için umut verdi, şimdi destek zamanı
Pazartesi sabahı saat 07.27… Cep telefonumuzdaki uygulama mesaj geldiği uyarısı yapınca açıp baktık.
Eski bir dosttan…
24 Aralık 1995’te ANAP Bursa Milletvekili seçilen Devlet Planlama Teşkilatı kökenli, 24 Haziran’da CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı düşündüğü isimler arasında yer alan İlhan Kesici’den geliyordu.
Sabahın o saatinde…
Hızlı tren yatırımının ertelendiği bilgisi üzerine İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nun yaptığı “Bursa olarak hep birlikte bu hızlı trenin peşine düşelim” çağrısına dikkat çekiyordu:
“Hep beraber, partilerüstü kuvvetle omuz verelim de proje tamamlansın.”
Açıkçası…
23 yıl önce Bursa Milletvekili seçilen İlhan Kesici ile konuşuyoruz, mesaj da yolluyor. Fakat sabahın 07.27’sinde mesaj gönderecek kadar Bursa’yı izlediğini bilmiyorduk.
Sonrasında…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salı günü konuşmada, aralarında Bursa’nın da olduğu illeri sayıp “Birkaç yıla kadar hızlı trene kavuşulacağı” sözüyle umutlandık.
Çünkü…
Projenin durduğu bu süreç, bütçede küçük bir düzenlemeyle çözülebilir.
Yanı sıra…
3 aydır faaliyetin durduğu Geçit’teki viyadükte, son parçanın monte edilmesine başlandığını dün sabah görünce de yeniden heyecanlandık.

Kaynak: Ahmet Emin Yılmaz – www.olay.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.