Sivas Valisi Ayhan, Tren Kazasındaki Yaralıları Ziyaret EttiSivas Valisi Salih Ayhan, yolcu treninin yük treni ile çarpışması sonucu yaralananları tedavi gördüğü hastanelerde ziyaret etti.

Vali Ayhan, olayda çeşitli yerlerinden yaralanan ve Sivas Numune Hastanesi ile Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan kazazedeleri ziyaret ederek doktorlardan bilgi aldı.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Ayhan, kazada yaralananlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

14 yaralıdan 2’sinin ayakta tedavi edildiğini belirten Ayhan, “12 yaralımız şuan hastanelerde müşahede altında. Yarılarımızı tek tek ziyaret ettik. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmuyor. Emniyetin, jandarmanın ve sağlık ekiplerimizin hızlı müdahalesi ile olay kısa sürede kontrol altına alındı. Sis ve sinyalizasyon sistemleri tekrar gözden geçirilecek. Yaralılarımıza geçmiş olsun. Sivas Numune Hastanesi ile Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi acil servis çalışanlarına da teşekkür ediyorum. Kazayı herhangi bir can kaybı olmadan atlatmak sevindirici. Gerekli tedbir ve dersler de alınmalı.” dedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.