TCDD 157 İşçi Personel Alım İlanı Yayımlandı!tcdd 157 isci personel alim ilani yayimlandi
tcdd 157 isci personel alim ilani yayimlandi

TCDD bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak için farklı bölgelerde bulunan müdürlüklerine toplamda 157 kişilik boş kadro ile işçi personel alımı yapacağını ilan etti. Haberimizin devamından ilgili ilan ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 10 Kasım 2018 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Devlet Demiryolları ( TCDD ) bünyesindeki işçi personel eksikliğini gidermek için işçi personel alımı yapacağını belirtti. Bu bağlamda duyurusu Devlet personel başkanlığı tarafından yapılmış olup başvuru işlemleri ve diğer detaylar Türkiye İş Kurumu tarafından yapılacaktır.

İLANIN DETAYLARI:

Yayımlanmış olan ilana göre TCDD çeşitli sabat kollarında toplamda 157 kişilik kadro ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne alım yapacaktır. Söz konusu ilan 15 Kasım 2018 tarihinde Türkiye İş Kurumunda yayımlanacak olup adyalar başvurularına ilanın İŞKUR da yayımlanması ile başlayacaktır. Ayrıca adaylara bu yönde sözlü sınav yapılacak olup, sözlü sınavdan başarılı olan adaylar ise göreve alınacaktır.

FARKLI KADROLARDA 157 İŞÇİ ALINACAK!

TCDD yayımladığı ilana göre, Tren Makinisti ünvanında Marmaray İşletme Müdürlüğüne 81, Araç Bakım Dairesi Başkanlığına 1 kişi alacak. Elektrikçi Pozisyonunda ise, farklı illerde bulunan Araç Bakım Dairesi Başkanlığına 47 işçi personel, Elektornik İşçisi Pozisyonunda Marmaray İşletme Müdürlüğüne 7 ve Farklı bölegelerdeki Araç Bakım Dairesi Başkanlığına 11 işçi ve Vinç Operatörü Pozisyonunda Marmaray İşletme Müdürlüğüne 10 işçi olmak üzere toplamda 157 işçi personel alımı yapacak.

ADAYLARDAN ARANACAK ŞARTLAR:

Başvuru yapacak adaylardan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, ÖSHM tarafından yapılan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Tren Makinisti ilanına başvuracak adaylardan “Tren Makinisti (Seviye 4)” Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0035-4) ve Vinç Operatörü (TCDD Taşımacılık AŞ unvanı Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü ) ilanına başvuracak adaylardan C sınıfı, (C sınıfı ehliyetini yenileyenler için M,B1,B,C1 ve F sınıfı), ehliyet sahiib olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın İŞKUR üzerinde yayımlanması ile birlikte 15 kasım 2018 tarihinde başlayacak olup en geç 10 gün içerisinde yani en geç 24 kasım 2018 tarihine kadar www.iskur.gov.tr adresi üzeirnden yapılması gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

Kaynak : www.isinolsa.com

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.