TCDD, Öğretmenleri Ankara YHT Garı’nda Ağırladı

tcdd ogretmenleri ankara yht garinda agirladi
tcdd ogretmenleri ankara yht garinda agirladi

Öğretmenler günü, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un teşrifleriyle 22 Kasım Perşembe günü TCDD’nin ev sahipliğinde Ankara YHT Garı’nda düzenlenen törenle kutlandı.


Törene, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, TCDD Genel Müdür Vekili İsmail Çağlar, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, TCDD Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun ile 81 ilden gelen öğretmenler, şehit öğretmenlerin yakınları ve demiryolcular katıldı.

Törende konuşan Bakan Selçuk, çocukların cıvıldadığı yerde çok fazla konuşmaya gerek olmadığını ifade ederek “Ben onların cıvıltısı varken, onların neşesi varken aslında bu günü sadece kutlamak ve öğretmenlerimize güzel yıllar temenni etmek ve çok huzurlu bir meslek hayatı dilemek için buradayım. Müziğin konuştuğu yerde, çocukların cıvıldadığı yerde çok fazla konuşmaya gerek yok diyorum.” dedi.

Kurdele kesimi seremonisi, halk oyunları gösterisi ve enstrümantal müzik dinletisinin ardından Bakan Selçuk, fuaye alanını gezerek sergi hakkında öğretmenlerden bilgi aldı.

Bakan Selçuk ve beraberindeki heyetin Kule Restoran’da ağırlanmasının ardından 81 ilden gelen öğretmenlerimiz Milli Mücadelede Atatürk Konutu ve Demiryolları Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.sohbet

2 Comments

  1. tcdd nin tüm (emekli dahil )öğretmenleri çğrılmalıydı

  2. tcdd nin tüm (emekli dahil )öğretmenleri çğrılmalıydı

Yorumlar