ERC’nin Yeni CEO’su AKH Demiryolu Projesi’ni Ziyaret Etti

erc yeni ceosu akh projesini ziyaret etti
erc yeni ceosu akh projesini ziyaret etti

ERC’nin görevine yeni atanan CEO’su Sentayehu Woldemicheal ve beraberindeki ERC Heyeti, Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Arıoğlu, Doğu Afrika Bölge Müdürü Abdullah Kılıç, AKH Projesi Proje Müdürü Erhan Cengiz ve Şantiye Proje Yönetimi eşliğinde şantiyeyi ziyaret ettir.


Ziyaret esnasında T-09 tüneli içerisinde projedeki tüm tünellere ait bilgilerin bulunduğu sinevizyon gösterimi yapıldı ve Faz-2’nin kazı destekleme işleri devam eden son tüneli katılımcılar ile beraber açıldı. Daha sonra General Store binasına geçilerek Yapı Merkezi ve AKH Projesi hakkında sinevizyon gösterimi yapıldı ve panolardan proje detayları anlatıldı.

General Store’daki gösterim sonrası Workshop binasına geçilerek burada bulunan ekipmanlar tanıtılmış ve Workshop binası içerisinden B-40 köprüsüne kadar tren seyahati yapıldı. Tren seyahati esnasında elektriğe hazır halde olan TPS-06 Trafo binasında duruldu ve tamamlanan imalatlar gösterildi.

Tren seyahatinin son durağı olan Kombolcha İstasyonu’nda gelindi ve burada tamamlanan imalatlar gösterildi.

Saha ziyareti akabinde yapılan teknik toplantıda, projedeki ilerlemeden ve yapılan imalatların kalitesinden çok memnun kaldığını, projenin tamamlanmasının Etiyopya’nın kalkınması ve Etiyopya Halkına çok büyük faydalarının olacağını belirten CEO, anı defterini imzalayarak şantiyeden ayrıldı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar