TCDD Taşımacılık 170 Kamu Personeli Memur Alımı Yapacak!

tcdd tasimacilik 170 kamu personeli memur alimi yapacak
tcdd tasimacilik 170 kamu personeli memur alimi yapacak

TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü lisans mezunu 94 memur alımı, önlisans mezunu 47 memur alımı, lise mezunu 29 memur alımı olmak üzere KPSS 2018/2 ile kadrolu 170 devlet memuru alımı yapacak.


TCDD Taşımacılık A.Ş. için kamu personeli alımı yapılacak branşlar; lise mezunları arasından sadece vagon teknisyeni alımları yapılacak. Önlisans mezunları arasından kondoktör, tekniker, memur branşlarına alımlar yapılacak. Lisans mezunları arasından da memur, mühendis, avukat, mütercim kadrolarına alımlar gerçekleştirilecek.

TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü kadroları için tercih yapacak adayların belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet süresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

KİT’lerle ilgili açıklama ve uyarı! (TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü’nü de kapsamaktadır)

1 Ocak 2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz.

Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz. KPSS 2018/2 tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com.trİlk yorum yapan olun

Yorumlar