Türkiye’yi Dev Otoyollarla Bağlıyoruzturkiyeyi dev otoyollarla bagliyoruz
turkiyeyi dev otoyollarla bagliyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Raillife dergisinin Aralık ayı sayısında “Türkiye’yi Dev Otoyollarla Bağlıyoruz” başlıklı yazısı yayımlandı.

İŞTE BAKAN TURHAN’IN YAZISI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 2003’ten buyana ülkemizin ulaştırma altyapısını geliştirmeye yönelik çok büyük projeleri hayata geçirdik. Mega projelerle Türkiye’nin dört bir yanını donattık.

Dünyanın en büyük otoyol projeleriyle de sadece şehirlerarası değil bölgeler arası otoyol ringleri oluşturuyoruz. Dünyanın sayılı projeleri olan İstanbul-İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu projelerinin gerçekleştirilmesiyle, Marmara Otoyol Ringini faaliyete geçiriyoruz. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun tamamını gelecek yılın yaz aylarında hizmete vermiş olacağız.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun tamamlanması ile birlikte Edirne-Kınalı-İstanbul-Ankara Otoyolu, İzmir-Aydın Otoyolu ile entegre olarak Marmara Bölgesi; Ege Bölgesi’ne otoyol ağıyla birbirine bağlanmış olacak. Yapımına başlanan Kuzey Marmara Otoyolu ve Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dâhil) Otoyolu Kesimi ile birlikte Marmara Bölgesi’nin otoyol ringini ise tamamlamış olacağız. 2022 yılının Mart ayında hizmete açacağımız Malkara-Çanakkale Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü; Türkiye ekonomisinin en gelişmiş bölgesi olan ve nüfusun önemli bir bölümünün yaşadığı Marmara ve Ege Bölgelerindeki limanlar, demiryolu ve hava ulaşım sistemlerinin karayolu ulaşım projeleri ile entegrasyonunu da sağlamış olacak.

Bu bir hizmet yarışıdır ve memleketimizin, milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine vesile olacaktır.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.