Ulaştırma Memur-Sen ile TCDD, 2018 Yılı İkinci KİK Toplantısını Yaptıtcdd 2018 yili ikinci kurum idari kurul toplantisi yapildi
tcdd 2018 yili ikinci kurum idari kurul toplantisi yapildi

Ulaştırma Memur-Sen ile TCDD Genel Müdürlüğü arasında 2018 yılının ikinci kurum idari kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya sendikayı temsilen Genel Başkan Can Cankesen, Genel Başkan Yardımcıları Kenan Çalışkan, Mehmet Yıldırım ve TCDD Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Katıldı. Toplantıda 9 madde görüşüldü.

TCDD 2018/2. KİK TOPLANTISI GÜNDEMİ

1- Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını kazanıp yerleşmeyenlerin yerine yedeklerden atama yapılması sürecinin hızlandırılarak sürdürülmesi.

2- Belirlenen kadronun altında çalışılan başta garlar olmak üzere olası güvenlik zafiyetlerinin önlenmesi için güvenlik personeli takviyesinin sağlanması, 45 yaşını geçen güvenlik görevlilerinin talepleri halinde memur unvanlarına atanması.

3- Tüm teşkilat genelinde personel nakil talepleri dikkate alınarak geniş kapsamlı elektronik nakil açılması, ayrıca personel alımı yapılarak faal personel açığının kapatılması.

4- Lojman tahsisinde görev tahsisli lojman kontenjanlarının azaltılması, sıra tahsisli kontenjanların artırılması, lojmanların bakımları yapılmış biçimde personele teslim edilmesi ile deprem dayanıklılıklarının test edilerek sorunlu lojmanların gerekli işlemler için değerlendirilmesi ve İstanbul Küçükçekmece göl kenarında boş bulunan hizmet binalarının sosyal tesis olarak dönüştürülerek personelin kullanımına sunulması.

5- Personel mağduriyetlerine yol açmadan unvan birleştirmelerinin yapılarak unvan sayısının azaltılması.

6- Koruma Güvenlik Grup Şeflerinin Koruma Güvenlik Şefi olarak unvan değişiminin yapılması.

7- Sağlıktan sorunlarından dolayı grup düşen Trafik Kontrolörlerinin Gar Şefi olarak atanması.

8- 2. Bölge Müdürlüğü personel yemekhanesinde verilen yemeğin kalitesiyle ilgili şikâyetlerin giderilmesi bakımından yemek kalitesinin ve lezzetinin yükseltilmesi.

9- TCDD Memurlarına Yapılacak Giyecek Yardımı Yönergesi ve İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında verilen kişisel koruyucu donanımların işyerlerinde personele dağıtımının sağlanması.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.