Antalya’da 3. Etap Raylı Sistem Hattında İlk Test Sürüşü Yapıldı

antalyada 3 etap rayli sistem hattinda ilk test surusu yapildi
antalyada 3 etap rayli sistem hattinda ilk test surusu yapildi

Antalya’nın kamu kaynakları ile yapılmış en büyük projesi olan Varsak-Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem hattı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Hafif raylı sistem hattının ilk etabı olan Varsak-Otogar arası 12.6 kilometrelik bölümündeki hatta elektrik enerjisi verilerek, ilk test sürüşlerine başlandı.


Antalya 3. Aşama Raylı Sistem Projesi’nin Süleyman Demirel Bulvarı-Yeşilırmak Caddesi-Sakarya Bulvarı güzergahında bulunan, Kepez İlçesi Varsak Karşıyaka Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı-Şahinbey Caddesi Kavşağı ile Yeniemek Mahallesi Sakarya Bulvarı-Yıldırım Beyazıt Caddesi Kavşağı arası hat kesimindeki, inşaatı tamamlanan havai katener hatlarına 750 Volt yeraltı enerji nakil hatlarına 31.500 Volt enerji verildi.

Enerji verilen, raylı sistem havai hatlarının altında gezinmek, direklere tırmanmak, dokunmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak can ve mal emniyeti bakımından tehlikelidir. Söz konusu bölge ve civarında ikamet eden vatandaşların dikkatli olması istendi.

Enerji verilen ilk etap Varsak-Otogar hafif raylı sistem hattında 2 gün boyunca devam eden sürüş testleri başarıyla tamamlandı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar