Çorlu Tren Faciası Böyle GeldiÇorlu’daki tren faciasına ilişkin yeni bir belge daha ayakta yolcu taşındığına dair faciadan hemen önce çekilen bir fotoğrafla belgelendi.

Çorlu’da meydana gelen tren kazasında 25 kişinin ölümüne, 340 kişinin yaralanmasına yol açan ihmalleri paylaşan gazeteci Mustafa Hoş, Twitter hesabında yayınladığı fotoğrafla Çorlu tren faciasına ilişkin ilginç bir detayı yeniden belgeledi. Faciadan hemen önce çekildiğini belirttiği fotoğrafta, ayakta yolcu taşındığının en somut delili olduğunu ifade eden Hoş, fotoğrafı çekenin ağır yaralandığını da belirterek şöyle dedi: “Çorlu treni içinden bir ilk fotoğraf. Faciadan 3-4 dakika öncesi. 2-3 vagonlar. Sarılar mevki geçilmek üzere. Fotoğrafı çeken ağır yaralandı. Bu fotoğrafın önemi ayakta yolcu taşındığının en somut kanıtı olması.”

Daha önce de faciaya ilişkin belgeler yayınlanmış

Hoş, daha önce de yine Twitter hesabından faciaya ilişkin önemli bilgiler paylaşmıştı. Artı Gerçek’te yer alan habere göre, Çorlu treni bilirkişisi Mustafa Karaşahin’in Pamukova tren faciasının ‘bağımsız bilim kurulu’nda da yer aldığını, Pamukova’yı akladıktan sonra Ulaştırma Bakanlığı’na danışman olduğunu şu bilgiyle ortaya çıkarmıştı:”Çorlu tren faciası için inceleme bitmeden trenin devrilmesini aşırı yağışa bağlayan ve ölüm menfezini öven Prof. Mustafa Karaşahin, Ulaştırma Bakanlığı’na danışmanlık yapmış. Birçok hızlı tren yenileme hattında çalışmış. En skandalı da kazanın olduğu hatta da proje danışmanı.” (Artı Gerçek)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.