DHMİ 3 Bin 619 Personel Alımı Yapacak

dhmi 3 bin 619 personel alimi yapacak
dhmi 3 bin 619 personel alimi yapacak

Devlet hava Meydanları İşletmesi “DHMİ” Genel Müdürlüğü kapsamında 4734 sayılı Kamu İhale Kanununda yer alan “Açık İhale Usulü” ile toplamda 3 bin 619 personel alımı yapılacak. DHMİ personel alımları için personel alımı ihalesi 19 Şubat Salı günü Ankara’da gerçekleştirilecek.DHMİ personel alımı kontenjanları şu şekildedir: 184 vardiya sorumlusu alımı, 47 proje sorumlusu alımı ile 3 bin 388 güvenlik personeli alımı olmak üzere toplamda DHMİ’ye 3 bin 619 personel alımı gerçekleştirilecek.

İhaleyi kazanan birim tarafından DHMİ personel alımı için başvurular 1 Nisan 2019’da başlayacak.

DHMİ personel alımı başvuru şartları nasıl olacak? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından yasaklı olmamak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 18 yaşı doldurmuş olmak, Görevinin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak gerekiyor.

5188 sayılı kanunun 14.maddesinde belirtilen özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamak, Özel güvenlik personelinin fiziki görünümü ve diksiyonu düzgün olması gerekmektedir.

DHMİ personel alımı BOY ve KİLO şartı! Erkeklerde boy 170 cm ve üstü, kilo ise boy uzunluğuna orantılı olarak boyunun son iki rakamının 10 kg eksiğini-15 kg fazlasını aşmayacak şartı yer alıyor. Bayanlarda boy 160 cm ve üstü, kilo ise boy uzunluğuna orantılı olarak boyunun son iki rakamının 10 kg eksiğini – 15 kg fazlasını aşmayacak şartı yer alıyor.

Proje sorumluları ile vardiya amirlerinde boy, kilo ve yaş kriterleri aranmayacağı belirtilmektedir. Ayrıca DHMİ personel alımları için kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak şartı bulunmaktadır. (Kaynak: Mymemur)

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar