Lojistik Sektöründe Tahkim Masaya Yatırıldılojistik sektorunde tahkim masaya yatirildi
lojistik sektorunde tahkim masaya yatirildi

Lojistik ve Taşıma Sektöründe Uyuşmazlık Çözüm Yolları ve Alternatif Çözüm Önerileri Paneli İstanbul Barosunda Gerçekleştirdi

Dijitalleşen ve giderek kolaylaştırılmaya çalışılan ticaret ve lojistikte, sosyal hayatın ve lojistiğin en önemli parçalarından biri olan hukukun özellikle ticaret alanında en büyük kolaylaştırıcılarından ve yardımcılarından “Tahkim ve Arabuluculuk” ve lojistik sektöründe uyuşmazlık çözüm yollarını içeren diğer metotları birbirinden değerli panelistler ve katılımcıların aktif katılımıyla istişare edildi.

İstanbul Barosunun ev sahipliğini ve organizasyonunu gerçekleştirdiği panel ISTAC (Istanbul Tahkim Merkezi) ,UND ve BSEC-URTA (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Karayolu Taşıma Dernekleri Birliği) işbirliğinde yapıldı.

Panelde UND İcra Kurulu Başkan Vekili Erman Ereke konuşmacı olarak katılım sağladı, konvansiyonlara aykırı şekilde taşımacılık dünyasının maruz kaldığı usulsüz sözleşmeler, halihazırda olumsuz ekonomik piyasalar sebebiyle mağduriyet içinde olan taşımacılık sektörünün hukuk alanında da mağduriyet yaşamaması için gelişen ticarete ayak uyduran, hukukun en önemli kolaylaştırıcılarından Tahkim ve Arabuluculuğun gelişmesi ve geliştirilmesi için emek veren yetkililere teşekkür ederek, Dernek olarak bu tür kolaylaştırıcı sistemlere destek verileceğini ifade etti.

Toplantıda diğer konuşmacılar BSEC-URTA Başkanı, TOBB, TIR ve ATA Karnesi Müdürü Aslı Gözütok, ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu Başkanı Egemen Gürsel Ankaralı, UND Taşıma Hukuku Çalışma Grubu Başkanı Naz Ege Ege idi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.