TÜDEMSAŞ Umut Vaat Ediyor…Kuruma Sahip Çıkmalıtudemsas umut vaat ediyorkuruma sahip cikalmali
tudemsas umut vaat ediyorkuruma sahip cikalmali

Metro ihalesi alan Çinli şirketin işlerini TÜDEMSAŞ yapacak güçtedir. Çin’li CRRC firmasından Hou Bo, Liu Huanjun ve Yang Lie ile Zeer firmasından Liu Hao TÜDEMSAŞ’ı ziyaret ettiler. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu firma temsilcilerine şirketin faaliyetleri, projeleri ve üretimi yapılan yük vagonları hakkında bilgi verdi. CRCC firmasının temsilcileri ise TSI sertifikalı kuplör başta olmak üzere birçok vagon parçası ürettiklerini ve yeni üretmeye başladıkları fren sistemi için de sertifikalandırma çalışmalarının devam ettiğini söylediler.

Türk demiryolu tarihinin en değerli Kurumlarında Biri olan TÜDEMSAŞ yanlış bilgilendirilmeler neticesinde ve alınan yanlış kararlar sonucu işlevsiz hale getirilmek istenmektedir. Ankara düzeyinde siyasi ve bürokratlarımız yerelde sayın Valimiz Salih AYHAN’IN sayın Belediye Başkanımız Sami AYDIN’IN , Meslek odaları ve STK ların bu köklü kuruluşumuza sahip çıkarak Eskiden olduğu gibi üretken ve rantabıl duruma geçme noktasında yardımcı olmaları zaruri hale gelmiştir.

YERİNDEN YÖNETİM İŞ AKIŞINI OLUMLU YÖNDE ETKİLEYECEKTİR

Üç bağlı ortaklığın(TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ) tek çatı altında Birleştirilmesi kesinlikle olumlu bir karar değildir. Birleştirilme projesinin üretimi olumsuz yönde etkileyeceği tarafımızca yapılan çalışmalar neticesinde kesinlik kazanmıştır. Konuyu en kısa zamanda Sayın Cumhurbaşkanımıza , Sayın Ulaştırma Bakanımıza ve Sivas Milletvekillerine ve detaylı bir şekilde anlatıp birleştirilme projesinden vaz geçilmesinin Sivas ve ülke ekonomisine yararlı olacağını anlatacağız.

BİRLEŞTİRİLME BİTİRİLME ANLAMINA GELMEKTEDİR

Kesinlikle birleştirilecek diye söylem geliştiriliyorsa Ana Yönetim merkezi TÜDEMSAŞ olmalı, tüm Sivaslı bürokrat, siyasetçi ve halkımızı TÜDEMSAŞ’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü Demiryolu Yük Ve Yolcu Vagonu imalatını ,tamiratını yapan son derece teknik ve köklü bir kuruluştur. Ülke ekonomisine yüksek katı sağlayan, istihdam açısından Sivas için önemli bir kuruluştur. Şu anki teknik tezgah ve işçisi memuru ve mühendisileri ile savunma sanayinin bütün işlerinide tereddütsüz yapacak konumdadır bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü Ortadoğu’nun Tek, Avrupa’nın üst sıralarında yer alan teknik makine sanayidir. İşçi sayısı artırılarak milli ve yerli ekonomiye yüksek katkılar sağlayacaktır. Bu kurumun siyasilerimiz ve bürokratlarımız tarafından desteklenerek eski konumuna getirilmelidir.

Abdullah PEKER
Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.