MHP Mersin Milletvekili Şimşek, Bütün Hemzemin Geçitlere Bariyer İstendi

mhp mersin milletvekili simsek butun hemzemin gecitlere bariyer istendi
mhp mersin milletvekili simsek butun hemzemin gecitlere bariyer istendi

Mersin’de son olarak faciaya neden olan Yenice’deki tren kazası sonrası MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek bütün hemzemin geçitlere bariyer istendi.

Mersin’de bariyer olmayan hemzemin geçitte son olarak geçtiğimiz günlerde yük treninin Suriyeli tarım işçilerini taşıyan kazayı son olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıyan MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek oldu. TBMM Genel Kurulunda Mersin’de meydana gelen tren kazasıyla ilgili söz alan Şimşek, bütün hemzemin geçitlere bariyer istedi.

Milletvekili Şimşek, Mersin’in Tarsus ilçesinde, 1 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı kazanın olduğu yerde önlemlerin alınması gerektiğini ifade ederek, “Mersin’in Tarsus ilçesi Yenice bölgesinde yük treninin işçileri taşıyan servis aracına çarpışması sonucu 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, 2’si ağır olmak üzere 4 vatandaşımız yaralanmıştı. Olaydan sonra yaptığımız incelemede maalesef, işçi minibüsünün demir yolunun üzerinde stop ettiği ve olay yerinde bariyer olmadığı tespit edildi. Yetkililerle yaptığımız görüşmede, bariyer konulması için buradan geçen araç sayısının yeterli olmadığı, yazışmalar yapılmasına rağmen bariyer konulmadığı belirtildi. Adana-Mersin arasındaki demir yolunun tamamı yerleşim alanlarının içerisinden geçmektedir. Ben buradan Ulaştırma Bakanımıza çağrı yapıyorum. Adana-Mersin arasındaki ve yine Ankara-Adana istikametindeki demir yolunun yerleşim alanı içerisinden geçen bütün hemzeminlere bariyer konulsun. Kazalar olmasın, insanlar ölmesin” ifadelerini kullandı.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.