Sivas-Ankara YHT Hattı’nda Test Sürüşleri 2020 Yılında Başlayacak

sivas ankara yht hattinda test surusleri yilinda baslayacak
sivas ankara yht hattinda test surusleri yilinda baslayacak

Sivas Valisi Salih Ayhan, özellikle son zamanlarda siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının gündeminde olan hızlı trenle ilgili açıklamlarda bulundu. Vali Ayhan, Sivas – Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinde test sürüşlerinin 2020 yılında başlayacağını söyledi.

Test Sürüşleri 2020’de Başlayacak
Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda planlanan ve devam eden çalışmaları değerlendiren Ayhan, “Kamuoyunun merakla beklediği Sivas–Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin daha önce de paylaşıldığı üzere 2020 yılında ilk test sürüşlerine başlayacak inşallah.

Hızlı tren Sivas’a değer katacak” dedi. Yozgat Yerköy ve Sivas’ta hızlı trenle ilgili çalışmaların sürdüğünü aktaran Ayhan, “Hızlı trenle alakalı geçtiğimiz günlerde Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile beraber Ankara’da TCDD Genel Müdürü ve ilgili kişilerle görüşme yapmıştık. Hızlı tren çalışmaları ile ilgili herhangi bir problem yok.

Hızlı trenle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da hepinizin bildiği üzere talimatları var. Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hemde Sivaslı siyasiler konuyu yakından takip ediyor. Bizlerde sık sık bu konuda toplantılar yapıyoruz.

Zaman zaman Ankara ile temaslarda bulunuyoruz. Ankara ile Sivas arasındaki seyahat süresini 12 saatten 2 saate düşürecek ve konforlu seyahat imkanı sağlayacak olan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi ilimize değer katacak.

Küçük Asya ile İpek yolu güzergahındaki Asya ülkelerini birleştiren demir yolu koridorunun önemli akslarından biri olan Ankara-Sivas YHT Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte ilimiz birçok açıdan ivme yakalayacak” ifadelerini kullandı. (SivasMemleket)

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.