TÜDEMSAŞ, Ürettiği Yük Vagonlarıyla Dünya Markası Olma Yolunda

tudemsas urettigi yuk vagonlariyla dunya markasi olma yolunda
tudemsas urettigi yuk vagonlariyla dunya markasi olma yolunda

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Erol Arıkan ve beraberindeki heyet TÜDEMSAŞ’ı ziyaret ederek şirketin üretim ve onarım durumu hakkında bilgi aldı. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu eşliğinde Vagon Üretim Fabrikası ve Ar-Ge Daire Başkanlığında incelemelerde bulunan TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü üst yönetimi TÜDEMSAŞ’ın 2019 yılı üretim ve onarım planı hakkında bilgi aldı.

Fabrika gezisinin ardından, toplantı salonunda TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü yetkilileri ile TÜDEMSAŞ’ın çalışmaları hakkında görüşüldü. Toplantıda, şirketin 2019 yılı içerisinde üretimini tamamladığı vagonların satışına ilişkin düzenlemeler ele alındıktan sonra gelecek 2 yıl içerisinde üretilmesi planlanan vagonların TSI sertifikasyon çalışmalarına başlanması hakkında görüşüldü. TSI sertifikasyon süreci tamamlanmış 6 tip vagonun haricinde, tamamlanma aşamasında olan 4 tip ve tamamlanması hedeflenen 3 tip vagonun gelecek yıllar içinde sertifikası alınarak ülkemiz demiryollarına kazandırılması, toplantıda görüşülen maddeler arasında yer aldı.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Erol Arıkan “Taşımacılık AŞ olarak biz dünyada bir marka olmak için gayret gösteriyoruz. TÜDEMSAŞ tarafından üretilen yük vagonlarıyla dünya’da kalitesiyle bilinen bir marka olmak için çalışıyoruz” diyerek TÜDEMSAŞ tarafından üretilen vagonların Asya ülkelerinde kullanıldığını ve üretilmesi planlanan vagonlarla da dünya’da söz sahibi olmak istediklerini ifade etti.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu ise, Taşımacılık AŞ için üretimi tamamlanan vagonlar teslim alındıktan sonra yeni tip vagonlar için TSI sertifikasyon süreci tamamlanarak vagon çeşitliliğinin artırılmasının ülkemiz demiryollarını zenginleştireceğini belirtti.

Toplantıya TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Erol Arıkan ve TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu’nun yanı sıra TÜDEMSAŞ Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Demir ve Halil Şener ile TÜDEMSAŞ üst yöneticileri, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünden ise Araç Bakım Dairesi Başkanı Mehmet Bayraktutar, Muhasebe ve Finansman Dairesi Başkanı Bekir Baş, Strateji Geliştirme Daire Başkan Yardımcısı Yakup Aydoğmuş, Bölge Koordinatörü Sönmez Sefercik ve şube müdürleri katıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar