İstanbul Konya Hızlı Tren Bilet Fiyatları Sefer Saatleri ve Sefer Süreleri

Ankara Konya Hızlı Tren
Ankara Konya Hızlı Tren

İstanbul Konya Yüksek Hızlı Treni günde 3 sefer gerçekleştirmektedir. Önceden 2 sefer olan bu tren hattı yoğunluktan dolayı günde 3 sefere çıkartılmıştır. Bu sayede günde daha fazla yolcuya bu seyahat etme imkânı sunulmuştur. Trenin son durağı Konya olmaktadır. Tren bir sefer süresini ortalama olarak 4 saat 20 dakikada tamamlamaktadır. İstanbul- Konya Yüksek Hızlı Treni sırasıyla Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir duraklarından geçmektedir. Seferleri standart ve esnek olmak üzere iki bilet seçeneği ve 3 farklı vagon tipi seçeneği ile satın alabilirsiniz.

Tren içerisinde pulman ekonomi, pulman business, pulman business yemekli vagonlar bulunur. Vagon tiplerine bağlı olarak tren bilet fiyatları değişiklik göstermektedir. Yolcular kendileri için en uygun olan vagon tiplerinden biletlerini alabilirler. Aynı zamanda TCDD Taşımacılığın ana hat trenleri için sunmuş olduğu bazı yaş ve meslek gruplarına göre indirimler bu yüksek hızlı tren içinde geçerli olmaktadır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi bilet fiyatları başlığında sizler için ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

İstanbul-Konya Yüksek Hızlı Tren Saatleri

İstanbul ile Konya arasında en fazla tercih edilen TCDD Taşımacılık ulaşım yöntemi olan yüksek hızlı tren uygulaması bir seferinde pek çok istasyona uğrayarak yolcu alıp, indirmektedir. Planlı olarak işleyen bu süreçte sizle için trenin istasyonlardan kalkış ve Konya’ya varış saatleri aşağıda verilmiştir.

Aklınıza takılan sorular için TCDD Taşımacılığı arayabilir veya online bilet alma sayfası üzerinden biletinizi en ekonomik fiyatlar dâhilinde hemen alarak bu konforlu ve ayrıcalıklı seyahatin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

(08.12.2019 tarihinden itibaren geçerlidir)

stanbul Konya YHT Hareket Saatleri
stanbul Konya YHT Hareket Saatleri

 

Aynı zamanda bu yüksek hızlı treni kullanacak olan yolcular için otobüs hizmeti de sunulmaktadır. Bu hizmet sayesinde yolcular yüksek hızlı treni kullandıktan sonra diğer ilçe ve iller ile kolay bir şekilde bağlantı kurabilmekte ve kesintisiz seyahatin keyfini doyasıya çıkarabilmektedir. Aşağıda Konya-İstanbul veya İstanbul-Konya Yüksek Hızlı Trenlerini kullanacak yolcular için otobüs saatleri verilmiştir.

Karaman-Konya Otobüs Saatleri (İstanbul YHT İçin)

 • Karaman K. 09.35 Konya V. 11.05
 • Karaman K. 15.50 Konya V. 17.20
 • Antalya – Konya Otobüs Saatleri (İstanbul YHT İçin)
 • Alanya K. 11.30 Konya V. 16.55
 • Konya – Antalya Otobüs Saatleri (İstanbul YHT İçin)
 • Konya K. 17.20 Antalya V. 22.35 Tren Bağlantısı
 • Konya-Karaman Otobüs Saatleri (İstanbul YHT İçin)
 • Konya K. 17.30 Karaman V. 18.40 Tren Bağlantısı

İstanbul-Konya Yüksek Hızlı Tren Durakları

İstanbul’dan Konya’ya gidecek olan yolcular sırasıyla aşağıda verilen listedeki istasyonlardan geçmektedir.

 1. İstanbul Pendik
 2. Gebze
 3. İzmit
 4. Arifiye
 5. Bilecik
 6. Bozüyük
 7. Eskişehir
 8. Konya

İstanbul Konya Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları

 • Standart Bilet. 85.00 TL
 • Standart Yemekli. 85.00 TL
 • Business Standart Bilet. 123,50 TL
 • Esnek Bilet. 102,00 TL
 • Business Esnek Bilet. 148,00 TL
 • 13-26 yaş arası gençler, öğretmenler, 60-64 yaş arası vatandaşlarda, basın mensuplarında, 12 kişilik bilet alan gruplarda, TSK mensuplarında ve gidiş-dönüş biletini aynı istasyondan alan yolculara %20 indirim uygulanır.
 • 0-6 yaş arası çocuklar, savaş gazileri ve birinci derece yakınları, ağır engelli vatandaşlar, devlet sporcularından ve birinci dereceden şehit yakınlarına geçişler ücretsizdir.
 • 65 yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar ve ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklara %50 indirim hakkı uygulanır.

08.12.2019 tarihinden itibaren geçerli YHT sefer saatleri için TIKLAYIN

08.12.2019 Tarihinden İtibaren Geçerli YHT Tren ve Otobüs Bağlantıları İçin TIKLAYIN

Yüksek Hızlı Tren biletini online almak için TIKLAYINIZ

Günceleme: 06/12/2019 15:47

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*