Kardemir Ar-Ge Çalışmalarına Hız Verdi

kardemir ar ge calismalarina hiz verdi
kardemir ar ge calismalarina hiz verdi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Ar-Ge çalışmaları kapsamında otomotiv ve demiryolu sektöründe faaliyet gösteren firmalarda incelemelerde bulundu.

Araştırma ve yeni ürün geliştirme faaliyetlerini daha etkin yönetebilmek amacıyla yapılandırılan KARDEMİR AR-GE Müdürlüğü ekibi, otomotiv ve demiryolu sektörünün öncülerinden Türk Traktör ve TÜLOMSAŞ firmalarını ziyaret ederek, yerinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Türk Traktör Metal Satınalma Müdürü Deniz Kutman’la bir araya gelen AR-GE Ekip, düzenlenen toplantıda otomotiv sektörüne yönelik ihtiyaç ve beklentileri alırken, KARDEMİR’de yapılan çalışmaları da Türk Traktör yetkilileri ile paylaştı.

Daha sonra TÜLOMSAŞ AR-GE Merkezi Daire Başkanı İbrahim Erşahin’i ziyaret eden AR-GE ekip, merkezde gerçekleştirilen projeleri inceleyerek, KARDEMİR’in proje ve hedefleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden TÜLOMSAŞ AR-GE Merkezi Daire Başkanı İbrahim Erşahin, Kardemir’le her türlü iş birliğine hazır olduklarını belirtti. Erşahin “Ziyaretinizde bir kez daha gördük ki KARDEMİR, güncel rekabet koşulları ve teknolojik gelişmelere hızla adaptasyon sağlayan, ülkemizin yarınlarına mal ve hizmet üreten bir kuruluş. Başta Genel Müdürümüz Dr. Hüseyin Soykan olmak üzere tüm Kardemir ailesini kutluyorum. TÜLOMSAŞ olarak AR-GE çalışmaları ve sektörel bazda çözüm ortağı olarak katkı sunacağımız her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Bu işbirliğinden güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum” dedi.

KARDEMİR AR-GE Müdürü Mücahit Sevim de gösterilen misafirperverlik için Türk Traktör ve TÜLOMSAŞ yetkililerine teşekkür etti. Kardemir’in sektörde önemli bir AR-GE Merkezi olacağını kaydeden Sevim “Türkiye’nin ilk entegre demir çelik fabrikası olarak, köklü sanayi kültürümüz bize bu imkanı sunmaktadır. Bu nedenle ilgili tüm kuruluşlarla işbirliği halinde olacağız. Yeni ürünler geliştirerek başta otomotiv ve savunma sanayiinin beklenti ve taleplerini karşılamak en büyük arzumuzdur” dedi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.