Konya İstanbul Hızlı Tren Bilet Fiyatları Sefer Saatleri ve Sefer Süreleri

Ankara Konya Hızlı Tren
Ankara Konya Hızlı Tren

TCDD Taşımacılık yüksek hızlı trenler ile hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor ve yüksek hızlı trenlerinde her türlü teknolojik ve modern yöntemleri kullanarak yolcularına hem kaliteli hem de modern hizmeti bir arada sunuyor. Konya İstanbul Yüksek Hızlı Treni günde 3 sefer gerçekleştirmektedir. Konya’dan İstanbul’a hareket eden yüksek hızlı tren İstanbul’da 3 farklı istasyonda durmaktadır. 06:00 ve 13:15 trenleri sadece Söğütlüçeşme istasyonuna kadar gitmekte olup, 18:10 treni ise Halkalı’ya kadar gitmektedir.

Konya İstanbul Hızlı Tren Sefer süresi ortalama olarak 4 saat 20 dakika sürmektedir. Konya  İstanbul treninin durakları sırasıyla Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit ve Gebze olmaktadır. Seferleri standart ve esnek olmak üzere iki bilet seçeneği ve 3 farklı vagon tipi seçeneği ile satın alabilirsiniz. Tren içerisinde pulman ekonomi, pulman business, pulman business yemekli vagonlar bulunur.

Alternatif Olarak Uçak Yolculuğu

Alternatif olarak uçakla yolculuk yapabilirsiniz. Konya İstanbul uçak bileti fiyatları tek yön için ortalama olarak yaklaşık 250 TL ile 400 TL arasında tutuyor.

Konya İstanbul Yüksek Hızlı Tren Saatler

Aşağıda daha ayrıntılı bir şekilde istasyondan kalkan Konya-İstanbul yüksek hızlı tren hattının hangi istasyonlardan saat kaçta kalktığı sizler için tablo halinde sunulmuştur.

Konya İstanbul YHT Hareket Saatleri
Konya İstanbul YHT Hareket Saatleri

Karaman Konya Otobüs Saatleri (İstanbul YHT İçin)Aynı zamanda bu yüksek hızlı treni kullanacak olan yolcular için otobüs hizmeti de sunulmaktadır. Bu hizmet sayesinde yolcular yüksek hızlı treni kullandıktan sonra diğer ilçe ve iller ile kolay bir şekilde bağlantı kurabilmekte ve kesintisiz seyahatin keyfini doyasıya çıkarabilmektedir. Aşağıda Konya İstanbul veya İstanbul Konya Yüksek Hızlı Trenlerini kullanacak yolcular için otobüs saatleri verilmiştir.

 • Karaman K. 09.35 Konya V. 11.05
 • Karaman K. 15.50 Konya V. 17.20

Antalya Konya Otobüs Saatleri (İstanbul YHT İçin)

 • Alanya K. 11.30 Konya V. 16.55

Konya Antalya Otobüs Saatleri (İstanbul YHT İçin)

 • Konya K. 17.20 Antalya V. 22.35 Tren Bağlantısı

Konya Karaman Otobüs Saatleri (İstanbul YHT İçin)

 • Konya K. 17.30 Karaman V. 18.40 Tren Bağlantısı

Konya İstanbul Yüksek Hızlı Tren Durakları

Konya İstanbul yüksek hızlı treni belirli saatler içerisinde bazı istasyonlardan geçerek yolcu alır ve indirir. Belirli bir plan dahilinde ilerleyen bu sistem aşağıdaki listeyi takip ederek bir seferini tamamlar. Konya’dan İstanbul’a gidecekler için sırasıyla istasyon sırası aşağıda verilmiştir.

 1. Konya
 2. Eskişehir
 3. Bozüyük
 4. Bilecik
 5. Arifiye
 6. İzmit
 7. Gebze
 8. İstanbul Pendik
 9. İstanbul Bostancı (Sadece 18:10 treni)
 10. İstanbul Söğütlüçeşme (Sadece 18:10 treni)

Konya İstanbul Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları

 • Standart Bilet. 85.00 TL
 • Standart Yemekli. 85.00 TL
 • Business Standart Bilet. 123,50 TL
 • Esnek Bilet. 102,00 TL
 • Business Esnek Bilet. 148,00 TL
 • Bazı yaş ve meslek gruplarına özel olarak TCDD Taşımacılık tarafından indirimler ve fırsatlar uygulanmaktadır. Bu indirimlerin uygulanış şekilleri ve indirim oranları ise aşağıda liste halinde sunulmuştur.
 • 65 yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar ve ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklara %50 indirim hakkı uygulanır
 • 13-26 yaş arası gençler, öğretmenler, 60-64 yaş arası vatandaşlarda, basın mensuplarında, 12 kişilik bilet alan gruplarda, TSK mensuplarında ve gidiş-dönüş biletini aynı istasyondan alan yolculara %20 indirim uygulanır.
 • 0-6 yaş arası çocuklar, savaş gazileri ve birinci derece yakınları, ağır engelli vatandaşlar, devlet sporcularından ve birinci dereceden şehit yakınlarına geçişler ücretsizdir.

Aklınıza takılan sorular için TCDD Taşımacılığı arayabilir veya online bilet alma sayfası üzerinden biletinizi en ekonomik fiyatlar dahilinde hemen alarak bu konforlu ve ayrıcalıklı seyahatin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

 • 08.12.2019 tarihinden itibaren geçerli YHT sefer saatleri için TIKLAYIN
 • 08.12.2019 Tarihinden İtibaren Geçerli YHT Tren ve Otobüs Bağlantıları İçin TIKLAYIN
 • Yüksek Hızlı Tren biletini online almak için TIKLAYINIZ

Konya İstanbul Hızlı Tren Haritası

Günceleme: 26/03/2022 00:26

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*