İran Demiryollarına Yerli 213 Adet Lokomotif ve Vagon Eklendi

iran demiryollarina yerli adet lokomotif ve vagonlar eklendi
iran demiryollarina yerli adet lokomotif ve vagonlar eklendi

İran’da üretilen 213 adet vagon ve lokomotif törenle hizmete alındı. İran Demiryolları İslam Cumhuriyeti (RAI) başkanı Saied Rasouli, yurtiçinde üretilen lokomotif ve vagon sayısının geçen yılki bütçe ile imzalanan bir mutabakata göre% 58 arttığını söyledi. Planlama Teşkilatı (BPO), gelecek İran takvim yılının (Mart 2021) sonuna kadar ülkenin demiryolu filosuna 974 lokomotif daha eklenecek.

Yetkiliye göre, demiryolu filosuna 476 milyon USD değerinde, toplam 1791 lokomotif ve vagonun eklenmesi planlanıyor. Mart ayı ortasında ise 37 yolcu vagonu, 30 lokomotif ve 217 yük vagonu eklenecek

Yetkili, şu anda ülkenin yolcu ve yük vagonlarının ortalama yaşının 24 yaşında olduğunu ve yeni vagonlar filoya katıldığında sayının önemli ölçüde azalacağını belirtti.

Ayrıca, 1000 adet yolcu ve yük vagonunun ve lokomotiflerin yenilenmesi için yaklaşık 476.2 milyon USD daha tahsis edilecek.

RAI’nın eski başkanı Saeed Mohammadzadeh’e göre, İran demiryollarının geliştirilmesi, ülkede demiryolu altyapılarının geliştirildiği önümüzdeki dört yıl içinde 32.000’den fazla vagon ve lokomotif gerektiriyor.

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar