İsveç Varberg Tüneli Tasarım İşleri İhale Sonucu

isvec varberg tuneli tasarim isleri ihale sonucu
isvec varberg tuneli tasarim isleri ihale sonucu

LNC-Lavalin grup iştiraki Atkins, Göteborg ve Lund arasındaki 300 km Batı Sahili Hattını iki katına çıkarma projesi kapsamında İsveç’teki 3.1km Varberg tüneli için ayrıntılı tasarım ve inşaat desteği sağlama amaçlı bir sözleşme imzaladı.

Yeni 3.1 km’lik tünel, sahil şeridi olan Varberg, West Coast Hattı’nın yolcu ve nakliye hizmetleri için kapasiteyi artıracak ve seyahat sürelerini azaltacak olan çift hatlı bir demiryoluna genişlemesini sağlamak için çalışacak. Uygulama planının geliştirilmesini de içeren projenin 1. aşaması tasarımını tamamladı. Bir sonraki aşama, yeni tünelin inşaat aşaması için ayrıntılı bir planlama ve ilk 13 milyon sterlin değerinde malzeme sözleşmesi içeriyor.

Demiryolunun genişlemesi 2015 yılından bu yana sürüyor ve West Coast Hattı’nın yaklaşık yüzde 85’i yükseltildi. İsveç Ulaştırma İdaresi ve İsviçre inşaat şirketi Implenia tarafından yönetilen projenin 2025 yılında tamamlanması bekleniyor.

Atkins Sweden CEO’su Johannes Erlandsson, “Varberg tüneli ve hat genişlemesi, kasabaları, şehirleri, işletmeleri ve toplulukları birbirine bağlayarak İsveç’in tüm batı kıyısına fayda sağlayacak.” İlk aşamalarından bu yana, Bu karmaşık ve dönüştürücü projeyi sağlamak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. “Atkins, İsveç’te Järna’dan Linköping’e 250km / s yüksek hızlı bir hat olan 160km East Link Projesi dahil olmak üzere bir dizi demiryolu projesi üzerinde çalışıyor; Hallsberg şehri; Gavle limanına elektrikli doğrudan bağlantı ve liman hattının yük bahçesinden yeni tren istasyonuna elektrifikasyonu ve Demiryolunun Tomteboda ve Kallhäll arasında Stockholm’de iki hattan dörde genişlemesi.

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar