Sapanca Teleferik Projesi Kaldığı Yerden Devam

sapanca teleferik projesi kaldigi yerden devam
sapanca teleferik projesi kaldigi yerden devam

Sapanca Kırkpınar’daki teleferik istasyonunda bir süredir durmuş olan çalışmalar bu sabah yeniden başladı. İnşaat alanına beton dökülmeye başlanırken, bölge halkı öfkeli…


Sapanca Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi’nde uzun süredir tartışılan ve bölge halkının protestosunu sürdürdüğü teleferik projesinde makineler bu sabah yine çalışmaya başladı.

Kırkpınar’daki alt istasyon inşaat alanında beton dökülmeye başlandı.

Aylardır bölgede protesto gösterileri yapan, uzun süredir de kurdukları çadırda direnişlerini sürdüren bölge halkı da yeniden ayaklandı.

Vatandaşlar inşaat alanının etrafında toplanmaya başlayınca çok sayıda polis geldi.
Vatandaşlar şantiye yetkilileriyle tartışıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, protestocularla yaptığı görüşme sonrası çalışmaları durduracaklarını belirtirken “Biz teleferiği yapacak olan firmadan çalışmaları durdurmasını talep ettik. Hukuki karar çıkana kadar” demişti.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen de Sakarya Yenihaber’e; “Ben halka rağmen yapmam. Çözüm bulamıyorum” açıklaması yapmıştı.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, bölgeye geldi. Özkoç vatandaşları dinlerken kendisinin de konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırmaya çalışacağını ve yetkililerle konuşacağını söyledi. Bölge halkı daha sonra Sapanca Belediyesi’ne gitme kararı aldı.

Vatandaşlar Belediyeye gittiklerinde Belediye Başkanı Özcan Özen’in olmadığı bilgisi verildi. Vatandaşlar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Şahin ile görüşüyor.(Sakaryayenihaber)Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar