Türkiye’ye Gelen ERASMUS Öğrencilerinin Trenle Seyahatine İlişkin Protokol İmzaladı

turkiyeye gelen erasmus ogrencilerinin trenle seyahatine iliskin protokol imzaladi
turkiyeye gelen erasmus ogrencilerinin trenle seyahatine iliskin protokol imzaladi

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş 21 Ocak’ta TCDD Genel Müdürlüğü’nde ERASMUS öğrencilerinin trenle seyahatine ilişkin protokol imzaladı.


Protokolle seyahat edecek yabancı öğrencilerin ‘’Tam O An Uluslararası Fotoğraf Yarışması’’ kapsamında Doğu, Turistik Doğu, Güney-Kurtalan ve Van Gölü Ekpresleriyle seyahat etmelerini teşvik etmek amaçlanıyor.

‘’Ülkemizin Doğal ve Kültürel Güzelliklerinin Tanıtımına Katkı Sağlayacak’’

Yazıcı imza öncesinde yaptığı konuşmada ERASMUS Programı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Türkiye Burslusu olarak gelen öğrencilerin Ankara Üniversitesi ile yapılan işbirliği sayesinde ülkemizin kültürünü tanıtmak adına güzel bir adım olduğunu belirtti. Yazıcı:‘’ Proje öğrencilerin Türkiye’ye uyum sağlamalarına yardımcı olmasının yanı sıra ülkenin doğal ve kültürel güzelliklerinin tanıtımına katkı sağlayacak.‘’ dedi.

‘’Eğitim Turizmine Önemli Bir Katkı’’

Türk Demiryolları’nın Cumhuriyetle özdeş bir kurum olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş Türkiye’nin önem verdiği uluslararasılaşma ve eğitim turizmine katkı amacıyla, uluslararası öğrencilere dönük adım atılmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi. İbiş:‘’TCDD Taşımacılık, bu öğrencilerin ülkemizin kültürünü ve geleneğini tanımasına vesile oluyor. Öğrencilerimiz başvurduğu zaman bu protokolle onlara öncelik sağlanacak.” dedisohbet


1 Comment

  1. Srdačan pozdrav svima koji čitaju ovu poruku. Ovdje sam da olakšam stvari žrtvama prevare sa zajmom. Bio sam zatečen nakon što sam pročitao oglas za zajam, otišao sam naprijed da kontaktiram takozvanog zajmodavca i bio sam prevaren. Jako sam sretan što sam upoznao svog kolegu koji mi je pokazao brz i jednostavan način za korištenje zajma od pouzdanog muškarca koji ima kreditnu tvrtku u Sjedinjenim Državama, Sjevernoj Americi. A ime gore spomenute tvrtke je (WEST LAKE FINANCE HOME) Dajem opipljivo svjedočanstvo na svim društvenim medijima, jer sam joj obećao da ću reći cijelom svijetu da postoji iskrena i povjerljiva dostojna žena. Imajte na umu da daje zajam po 2% kamati i znam da će svaki razuman čovjek biti zainteresiran. Ako želite da joj se obratite za kredit, možete bez straha ići naprijed, jer ja sam živi svjedok. Bočica s podacima za kontakt E-adresa: westlakefinancehome@gmail.com WhatsApp: +16014560144

Yorumlar