TÜVASAŞ 20 Sürekli İşçi Alımı Sözlü Sınav Duyurusu

tuvasas surekli isci alimi sozlu sinav duyurusu
tuvasas surekli isci alimi sozlu sinav duyurusu

Türkiye Vagon Sanayisi Anonim Şirketi (TÜVASAŞ) 20 Sürekli İşçi alımı için noter kura çekimi sonucu asil listelerde yer alan adaylar ve öncelikli belgesi ile başvuran adaylardan sözlü sınava girmeye hak kazanan ve kazanamayan adaylara ilişkin liste ile Sözlü sınava girmeye hak kazanamayan adaylar yerine çağrılacak yedek listedeki adaylara ilişkin duyuru aşağıda yer almaktadır.


Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Kurumumuz bünyesinde çalıştırılmak üzere 18.12.2019. 23.12.2019 tarihleri arasında 20 (Yirmi) işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla ilana çıkılmış ve ilanda belirtilen meslek kolları için 30/12/2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır. Kura çekimi sonucu, sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar asıl ve yedek olarak belirlenmiş ve Kurumun internet sitesinde 31/12/2019 tarihinde yayımlanmıştır.

Kura çekimi sonucu asıl listelerde yer alan adayların evrak teslimi 03 / 01/ 2020 tarihi mesai bitiminde tamamlanmıştır. Sınav kurulunca yapılan belge incelemeleri sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile gerekli şartları taşımayanlar ile evrak teslimi yapmadığından sınava girmeye hak kazanamayan kişilere ait liste 17/01/2020 Cuma günü (bugün) ekte yayımlanmıştır.

Kuraya tabi meslek kollarında ilan edilen münhal kadronun 4 (dört) katı aday sözlü sınava alınacaktır. Ancak, Kurumumuz tarafından yapılan belge kontrolü sonucunda; başvuru şartlarını taşımayanlar ile evrak teslimi yapmayan kişiler sözlü sınava katılamayacaklarından dolayı ilan edilen münhal kadronun 4 (dört) katından az sayıda asil aday kalan Elektronik Teknisyenliği, Makine Teknolojisi Teknisyenliği, Marangoz ve Otomotiv Boya İşçiliği meslek kolları için, yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlamak suretiyle azalan sayı kadar vedek aday sözlü sınava alınacaktır. Bu şekilde sözlü sınava alınacak yedek adayların tespiti için sınav öncesi Kurumumuz tarafından belge kontrolü yapılacaktır.

Yedek aday listeleri ve istenilen belgeler Kurumumuz interet sayfasında (www.tuvasas.gov.tr) Haberler bölümündeki 31/12/2019 tarihli 20 Sürekli İşçi Alımı Kura Çekimi Sonucu ve İstenilen Belgeler başlıklı duyuruda yer almaktadır. Yedek listelerden sözlü sınava girmeye hak kazanacak adayların tespiti ve sözlü sınav ile ilgili iş ve işlemler aşağıda yer alan takvime göre gerçekleştirilecektir. Bu ilan tebliğ niteliğinde olup kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Duyuru ile Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazanan ve Kazanamayan Aday Listesi için TIKLAYINIZDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar