Ülke Heyetleri Çalışma Atölyeleri İle Rail Industry Show’da

ulke heyetleri calisma atolyeleri ile rail industry showda
ulke heyetleri calisma atolyeleri ile rail industry showda

Tanıtım toplantıları, hedef pazarlardaki yasal çerçeveyi, iş yapma kültürünü, mevcUt fırsatları ve etkin strateji önerilerini ön fizibilite danışmanlığı niteliğinde katılımcılara Sunmayı hedefliyor.Rail Industry Show bu sene ilk defa 14-16 Nisan tarihlerinde ETO TÜYAP Eskişehir Kongre Merkezi’nde Modern Fuarcılık organizasyonuyla gerçekleştiriliyor. Avrasya’nın en büyük raylı sistemler fuarı olma vizyonuyla hayata geçirilen etkinlik, bünyesindeki seminer programı ile sektördeki yatırım ve iş fırsatları, yasal mevzuat ve politikalar, üretim, AR-GE, yeni teknolojiler, tedarik zinciri gibi ana konu başlıklarını masaya yatırırken, ülke çalıştayları eliyle Yeni İpek Yolu üzerindeki demiryolu sektörünün sunduğu iş potansiyelini ve ülkeler arası olası işbirliklerini de mercek altına alıyor.

Uluslararası organizasyonun, Türkiye, Doğu Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya bölgesinde demiryolu sektörüne dair farklı dinamikleri bir araya getirdiğinin altını çizen Modern Fuarcılık Genel Müdürü Moris Revah, “Fuarcılığın alışılageldik düzenini değiştirerek katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize özel bir vizyon sunmaya devam ediyoruz. Bu yıl programa aldığımız çalıştaylara 3-4 kişilik heyetleri ile katılacak olan 14 ülke belirledik. Yarım saatlik seanslar halinde yapılacak olan ülke yuvarlak masa toplantılarına katılımcı ve ziyaretçilerimizi 10’ar kişilik gruplar halinde kabul edeceğiz ve pazar istihbaratı başta olmak üzere stratejik danışmanlık hizmeti almalarını sağlayacağız” dedi.

Adam Smith Conferences ve RailFin — 1. Uluslararası Demiryolu Altyapı Yatırımları ve Araç & Gereç Finansmanı Forumu Dünyanın en prestijli düşünce kuruluşlarından Adam Smith Institute paydaşlarından Adam Smith Conferences işbirliği ile hazırlanan Rail Industry Show bünyesindeki seminer programının yanı sıra, fuardan bir gün önce, 13 Nisan’da yine Adam Smith Conferences prodüksiyonu ile RailFin Forum organize ediliyor.

Rail Industry Show evsahipliğinde TÜYAP Eskişehir Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde yaklaşık 400 delegenin katılımayla gerçekleşmesi beklenen etkinlik ile ilgili olarak Adam Smith Conferences Araştırma ve İş Geliştirme Direktörü ve Program Yapımcısı Ayça Apak “Demiryolu endüstrisinin nabzını tutarak gelişmesine yön vereceğini ümit ettiğimiz RailFin Forum sektörün bölgesel oyuncuları tarafından müthiş bir merakla bekleniyor” şeklinde konuştu. Etkinliğin ağır ve hafif raylı sistemler sektörünün finansman ihtiyaçlarını karşılayabilecek kurumsal yatırımcılarla proje sahiplerini bir araya getirip, spesifik çözümleri elbirliği ile üretmelerine olanak tanıyan interaktif bir platform olarak tasarlandığını belirten Apak; “Raylı sistemler geleceğin ekonomisinin baş aktörleri. Uluslararası yatırımcıların yükselen yıldızı bu sektörde kaynak yaratma yollarını, konusunda uzman üst düzey uzmanlarla masaya yatırıyoruz. Program bu büyük pazarda yer almak isteyen yerli ve yabancı oyuncuların mevcut sorunlarına rehberlik edecek bilgileri ve reel çözüm önerilerini içeriyor” dedi.

Etkinlik programında ilgi çeken başlıklar olarak “Uygun Demiryolu Altyapı Finansmanının Önemi — Demiryolu Sektörünün İhtiyaçları Neler?”, “’Demiryolu Sorunu’ Hakkında Gerçekçi miyiz? Yatırım Tek Başına Bütün Sorunları Çözebilir mi?”, “Çevreci Finans ve Sürdürülebilirlik: Demiryolu Sektörüne Nasıl Bir Rol Düşüyor?”, “Düzenlenmiş Varlık Tabanı ve Proje Finansmanı Modelleri: Her İki Modelin Verimliliklerinin Analizi”, “Yükselmekte Olan Yenilikçi Bir Şehiriçi Raylı Sistemler Fonlama ve Finansman Metodu: Değer Yakalama”, “Demiryolu Araç Gereç Tedariği ve Finansman Opsiyonları” öne çıkıyor.

Foruma konuşmacı olarak bölge ülkelerinin önde gelen oyuncularından üst düzey yöneticilerin, devlet kurum ve kuruluşlarından kıdemli temsilcilerin, sektörel birlik ve derneklerden yetkili kişilerin yanısıra özel sektör yatırım ve finans uzmanlarının, analistlerin, yönetim ve hukuk danışmanlarının katılarak örnek vaka değerlendirmeleri, panel tartışmaları, ortak sunumlar aracılığı ile görüşlerini paylaşmaları bekleniyor. Aberdeen Standard Investments, Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı, APG, Arcus Partners, Asya Altyapı Yatırım Bankası, Aviva, Başbakanlık Yatırım Ajansı, Investors Community of European Railways and Infrastructure Companies (CER), European Investment Bank Finance & Leasing Association, Florence School of Regulation (EUI), International Association ‘Trans-Caspian International Transport Route’, International Union of Railways (UIC), Hong Kong MTR Corporation, Egypt National Authority for Tunnels, India Office of National Investment and Infrastructure Fund (NIIF), Rock Rail, Russian Railways ve TCDD’nin konuşmacı olarak davet edildiği Forum 15 Şubat tarihinde açıklayacağı resmi program öncesi www.railfinforum.com üzerinden delege ön kayıtları alıyor.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar