60 Milyona Yakın İstanbullu Metroyu Tercih Etti

milyona yakin istanbullu metroyu tercih etti
milyona yakin istanbullu metroyu tercih etti

Şeffaf ve hesap verilebilirlik ilkesiyle hareket eden İBB iştiraklerinden Metro İstanbul, İşletme Performans Karnesi’ni her ay İstanbullular’la paylaşıyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketlerinden Türkiye’nin en büyük kent içi raylı sistem işletmecisi Metro İstanbul, verilerini İstanbullular’a açtı. Şeffaf ve hesap verilebilir yeni nesil belediyecilik anlayışıyla hareket eden şirket, her ay düzenli olarak hazırlanan İşletme Performans Karnesi’ni web sitesi üzerinden tüm İstanbullular’la paylaşıyor. Yayınlanan karnede şirketin o aya ait verileri, hedefleri ve 5 kıtada 38 metronun üyesi olduğu uluslararası benchmarking organizasyonu Nova-Comet’in öngördüğü ortalama seviye karşılaştırmalı olarak yer alıyor.

60 milyona yakın İstanbullu metroyu tercih etti…

www.metro.istanbul adresinde yayınlanan Ocak 2020 İşletme Performans Karnesi’ne göre İstanbul’un metrolarında 2020’nin yılın ilk ayında 158 istasyonda 844 araç, 153 bin 240 sefer gerçekleştirdi. 2019’un Ocak ayında araçlar 149 bin 778 sefer düzenlemişti. 2019’un ocak ayında 8.4 milyon kilometre yol kat eden araçlar, bu yıl aynı ayda 8.7 milyon kilometreye ulaştı.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar