İzmit ve Gebze YHT Sefer Saatleri Belirlendi

izmit ve gebze yht sefer saatleri belirlendi
izmit ve gebze yht sefer saatleri belirlendi

İstanbul-Ankara arası yeniden seferlerine başlayan Yüksek Hızlı Trenin 8 Haziran’dan itibaren İzmit ve Gebze’de duracağı saatler açıklandı.


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle seferlerine ara veren Yüksek Hızlı Tren, 28 Mayıs itibariyle Ankara- İstanbul arası yeniden çalışmaya başlamış, aralarında İzmit’in de bulunduğu 8 ara istasyon devre dışı bırakılmıştı. Tepkiler üzerine TCDD Genel Müdürü ile yaptığı görüşmenin ardından seferlerine başlayan Yüksek Hızlı Tren’in İzmit ve Gebze istasyonlarında duracağını, bunu için de çalışmalar yapıldığını ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in çabaları sonuç verdi.

İzmit ve Gebze YHT Sefer Saatleri Belli Oldu

Ankara-İstanbul ve İstanbul-Ankara arasında Yüksek Hızlı Tren seferleri şimdilik karşılıklı 4 sefer yapılacak. İleri günlerde talebe ve tercihe uygun olarak sefer sayıları artırılacak. 8 Haziran’dan itibaren, saat 07.00’de Ankara’dan kalkıp İstanbul’a gidecek olan YHT İzmit Gar’ında saat 10.13’de duracak. Gebze’de ise saat 10.46’da duracak. Akşam saat 17.00’de Ankara’dan kalkan ikinci sefer ise İzmit Garı’nda saat 20.16’da duracak. Gebze’de ise 20.49’da duracak. Sabah saat 08.10’dan İstanbul’dan kalkıp Ankara’ya gidecek olan YHT Gebze’de saat 09.53’de, İzmit’te ise saat 10.26’da duracak. Öğleden sonra saat 16.40’da İstanbul’dan kalkacak olan YHT Gebze’de saat 18.22’de, İzmit’te ise saat 18.55’de duracak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar