Antalyahaber.tv Toplumu Bilgilendirmek İçin Yayında

AntalyaHaberTV
AntalyaHaberTV

Doğru haberi edinme konusunda yaşanan sıkıntılar çok büyük bir kesimin dikkatlerinden kaçmıyor. Özellikle son dönemde dünyada ve ülkemizde doğru haberi erişimi daha zor hale geldi. Tüm bu problemlerin farkında olan haber antalya ise sektöre yeni bir soluk getirmek istiyor. Bu konuda hem hevesli hem de çok iddialı olduklarını söylemek lazım. Antalya merkezli olarak kurulan site, aynı zamanda ülke genelini ilgilendiren haberlere de sitesinde yer veriyor. Hem doğru hem de tarafsız habercilik derdinde olduğunu ifade etmekte. Üstelik bu konuda medya grubu müdürünün yaptığı açıklama son derece dikkat çekici.


Antalyahaber.tv, Antalya’da yayın hayatına başladı. Sosyal medya hesapları ve http://www.antalyahaber.tv web adresiyle hizmete geçen antalyahaber.tv, TTMEDYA bünyesinde olup genel müdürlüğünü Necat Aktaş yapmaktadır. Antalya’nın güncel haber, video ve görselleriyle yerelden, ulusala hizmet sunacak antalyahaber.tv, demokratik değerlere ve insan haklarına bağlılığıyla kurulmuştur. Gazeteciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinden bir an olsun sapmayacaklarını belirten Genel Müdür Aktaş, “Gerçekleri nesnel bir biçimde, sansürlemeden ve saptırmadan halka aktaracağız. Basın Ahlak Yasası içinde sokağın düşünce ve ifade özgürlüğünü kullanması için uğraşacağız. Yayın özgürlüğümüzün temelinde insan hakları vardır” dedi.

Halkın doğru haber alma ve bilgi edinme hakkına sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten Genel Müdür Aktaş, “Her türlü sansürle mücadele edeceğiz. Antalyahaber.tv olarak biz önce gerçeğe karşı sorumluluklarımız olduğu düşüncesindeyiz. Yapacağımız bilgi ve haberlerle özgür düşünceden taviz vermeyeceğiz. Hiçbir ticari hizmette bulunmayıp, toplumsal nitelikte çalışmalar yapacağız. Yurttaşlara ileteceğimiz bilginin sorumluluğuyla çalışacağız. Meslek ilkelerimizden asla taviz vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Alanında Yetişmiş Olan Uzman Basın Kadrosu

Antalya Haber sitesinin sahip olduğu kadro çok başarılı. Sitenin çok farklı kategorilerden ve yereli de aşan bir anlayış ile hizmet vermesinden dolayı birçok kişi çalışıyor. Bu noktada bir sıkıntı yok. Özellikle deneyimli isim sayısı fazla. Hem kenti hem de bölgeyi çok iyi biliyorlar. Habere en kısa zaman dilimi içinde erişimleri mümkün. Tek amaçları ise sokaktaki insanın sesi olmak. Hem güncel gelişmeleri derlerken hem de onların sorunlarını site üstünden çok başarılı bir biçimde paylaşıyorlar. Bu sayede beklentileri sonuna kadar karşıladıklarını ifade etmek gerekiyor.

Tarafsız ve Doğru Habercilik

Antalya Haber Tv sitesinin en temel özelliği, doğru olan haberi çok hızlı bir biçimde verebilmek. Her daim basın ve yayın ilkelerine tam bir uyum söz konusu. Bunun yanı sıra haberciliğin gereği olan 5 N 1 K soruları da dile getiriliyor. Hal böyle olunca tatmin edici bir hizmet de ortaya çıkıyor. Gerçeğe ulaşma konusunda hemen siteye giriş yapmak mantıklı olacak.

En Son Gelişmeler ve Daha Birçok Değişik İçerik

Haber Antalya sitesinin içeriğini çok zengin olması, büyük bir avantaj demek. Bunun için yalnızca bilgisayarları değil aynı zamanda cep telefonlarını da kullanmak mümkün. Çünkü tam bir uyum söz konusu. Birçok kişinin merak ettiği en güncel haberler sitede. Bunun yanı sıra bölgeye dair haberlerin de sitede bulunması çok büyük bir avantaj demek. Hemen eğitim, güvenlik, magazin ve daha nice konuda özel haberleri site üstünden görüntüleyebilirsiniz.
Haber sitesinin kendi özel sosyal medya hesaplarının olması, özellikle bunların üstünden haber takibi yapmak isteyenlere sunulmuş bir avantaj. Firmanın Twitter sayfası var. Üstelik çok aktif bir biçimde kullanılıyor. Bunun yanı sıra gerek Instagram gerek Facebook da söz konusu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar