Avusturya: Koralm Demiryolu Tüneli İhale Sonucu

Porr Rhomberg Koralm tunneli
Fotoğraf: Porr Rhomberg

Avusturya Federal Demiryolları (ÖBB), Porr Bau and Rhomberg Bahntechnik Ortak Girişimineyle  Koralm Demiryolu Tüneli yapım işi kapsamında 160 milyon EUR tutarındaki sözleşme imza attı.Her iki tünel girişi için  yaklaşık 66 km’lik demiryolu beton yol (slab track), yürüyüş yolları ve balastlı erişim yollarının inşasını içeriyor. Çift tüplü tünel, Klagenfurt, Carinthia ve Graz, Steiermark şehirlerini birbirine bağlayacak ve iki şehir arasındaki demiryolu seyahat süresini şu anda üç saatten, 45 dakikaya indirecek.


Koralm Tüneli, Doğu erişim yolu için ses ve düşme koruma bariyerleri, su koruma tesislerine uyarlamalar, yol yapım çalışmaları, havai temas hattının temini ve montajı, telekomünikasyon altyapısı, havalandırma sistemleri ve Doğu ve Batı portallarında inşaat çalışmaları sağlayacak.

Proje 2025 Yılında Devreye Alınacak

Koralm, 2025 yılında devreye alınana kadar yapım aşamalarında geçici inşaat işlerinin üretimi ve işletilmesinden de sorumlu olacaktır. İnşaat aşamasında, ortak girişim inşaat lojistiği ve saha güvenliğinin genel koordinasyonundan sorumlu olacak.

Çalışmalar Mayıs 2021’de başlayacak ve Nisan 2023’e kadar tamamlanması planlanıyor. Porr Bau teknik lider olacak ve Rhomberg Bahntechnik ticari yönetimden sorumlu olacak.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar