Şanlıurfa Hızlı Tren Hattı Projelendirme Çalışmaları Devam Ediyor

sanliurfa hizli tren hatti projelendirme calismalari devam ediyor
sanliurfa hizli tren hatti projelendirme calismalari devam ediyor

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı Hızlı tren projesinde Şanlıurfa kapsam dışı bırakıldığı iddialara yönelik açıklamada bulundu.


Vekil Özşavlı resmi sosyal medya hesabından Hızlı tren projesinde Şanlıurfa’nın kapsam dışı bırakıldığı yönündeki bilgileri yalanlayarak açıklamada bulundu. Özşavlı TCDD(Devlet Demiryolları) Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile yaptığım görüşmede bölge için tartışılmaz bir öneme sahip hızlı tren projesinin, projelendirme çalışmalarındaki son durum hakkında aldığı bilgiyi açıkladı.

Sanliurfa Mardin Hizli Demiryolu
 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Özşavlı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Hızlı tren projesi Türkiye’nin en batısı İstanbul’dan başlayıp Mardin’e kadar devam edecek önemli bir projedir. İstanbul’dan trene binen bir vatandaşımız Mardin’e kadar gidebilecektir.İhalesine çıkılan proje devam eden çalışmaların bir devamı olan 1. Etap Mersin-Adana-Osmaniye- Gaziantep güzergahıdır. Buradaki hızlı tren çalışmaları bitmeden 2. Etap olan Şanlıurfa-Mardin-Diyarbakır çalışmalarının başlaması işin doğasına aykırıdır. Şuan itibari ile 2. Etapta 119 km olan Gaziantep-Şanlıurfa Hızlı Demiryolu hattında, sondaj çalışmaları tamamlanmış olup projelendirme çalışmalarının %55’i, 181 km olan Şanlıurfa-Mardin Hızlı Demiryolu hattının ise projelendirme çalışmalarında işin %40’ı bitirilmiştir.Hızlı tren projesinin Şanlıurfa ilimiz içindeki güzergahı üzerinde bulunan ilçelerimize uğraması ve burada istasyon kurulması konusunda taleplerimizi TCDD Genel Müdürlüğüne illettik, takipçisi olacağız.’’ifadelerini kullandı.

Gaziantep Sanliurfa Hizli Demiryolu
 

Kaynak: Urfanatik


İlk yorum yapan olun

Yorumlar