Sivas Hızlı Trene Hazır Mı?

sivas hizli trene hazir mi
sivas hizli trene hazir mi

Hızlı Trenin Sivas için oldukça fazla önem arz eden bir proje olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Hızlı tren Sivas’a ekonomik anlamda ciddi değer katacak. Sivas’a gelecek olan misafirlerimizi hoşnut etmeliyiz. Özellikle hizmet noktasında kendimizi geliştirmeliyiz. Bu konuda esnaflarımıza maddi ve manevi destek vermeye hazırız. Gerekirse hizmet sektöründe görev alan kişilere eğitimlerde verdirebiliriz” dedi.


Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas’a Cumhuriyet tarihinde yapılan yatırımların en büyük ve en önemlisi olan hızlı trenle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını Sivas olarak hızlı trenin getireceği yeniliklere hazırlıklı olmamız gerektiğini söyledi.

Sivas Belediyesi olarak hızlı trenin Sivas’a gelişi ile ilgili hazırlıklar yaptıklarını aktaran Başkan Bilgin, “Hızlı tren sayesinde yerli ve yabancı turist sayımız artacak. Hızlı trenle Sivas’a gelecek olan misafirlerimizi özellikle hizmet noktasında nasıl memnun bırakabiliriz ve hızlı treni ekonomiye katkı sağlayacak hale nasıl getiririz şehrimizi buna hazırlamamız lazım. Bizde Valilikle kurduğumuz Kültür A.Ş ile Sivas’ın tanıtımını tek elden düzgün bir şekilde yapacağız” dedi.

Kültür A.Ş. aracılığı ile bilimsel bir çalışma yaptırdıklarını aktaran Bilgin, “Hızlı trene Sivas hazır mı hazır değilse neler yapabiliriz noktasında araştırmalar yaptırıyoruz. Bizim Sivas’ın hızlı trene hazır olmasını sağlamamız lazım. Sağlık, kültür, termal ve sağlık turizmi noktasında iyi tanıtımlar yapmamız lazım. Hizmet noktasında Esnaf Odaları, Lokantacılar Odası, Ticaret Odası ile görüştüm. Gerekirse hizmet içi eğitimle hizmet sektöründe görev alan arkadaşlarımıza eğitim verdireceğiz. Sektörü canlı tutacak ve yenilik yapacak olan firmalara ihtiyaç varsa belediye olarak destekleyeceğiz. Ekonomik olarak destek vermek gerekiyorsa vereceğiz. Lojistik olarak destek verilmesi isteniyorsa bu desteği vereceğiz. Çarşımızı esnafımızı ve sektörlerimizi hızlı trene hazırlamalıyız. Biz elimizden geldiği kadar destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı. (Sivas Memleket Gazetesi/Mehmet Tırpan)

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar