Çin Vagonları İngiltere Demiryollarında Kullanılacak

CRCC LOGO
CRCC LOGO

Çinli demiryolu üreticisi CRRC Shandong, Londra Metrosu tarafından vagonların parça yenileme ve bakım işlerinde kullanılmak üzere sipariş edilen 71 vagon siparişi vermişti. Bu siparişin ilk vagonu bugün törenle teslim edildi.


Geçen ay ilk partinin sevkiyatını açıklayan CRRC, bunun bir Avrupalı metro operatörünün Çin yapımı vagonları sipariş ettiği ilk kez olduğunu söyledi. İngiltere’nin ‘demiryolunun doğum yeri’ olarak ‘Çin yapımı vagonları ilk kez karşılayacağına ‘ inanıyordu.

Bu araçların hem Ulusal Demiryolu ağında hem de Londra Metro hatlarında kullanım için uygun olduğu belirtildi; bu, Avrupa Birliği TSI, Birleşik Krallık’ta bildirilen Ulusal Teknik kurallara ve Londra Metro standartlarına uymaları gerektiği anlamına geliyor.CRRC, vagonların üç standart setini karşılamak için ‘yenilikçi olarak geliştirilmiş’ fren sistemleri, kuplörler ve bojilere sahip olacağını söyledi.

Açık vagonlar, sınırlı bir yükleme göstergesi içinde taşınabilen hacmi en üst düzeye çıkarmak için düşük katlı bir yapıya sahip olurken, çok fonksiyonlu düz vagonlar, dökme malzemelerin taşınması için kullanılmasını sağlamak için hareketli yan ve uç duvarlara sahip.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar