Dental Ünit Seçerken Önem Arz Eden Aksesuarlar

Öncelikle dental ünit seçerken, diş hekimi koltuğu fiyatlarının tek kriter olmadığını, fiyatın yanı sıra sürecin tasarım, işlevsellik ve aksesuar bileşenleri dahilinde ele alınması gerektiğini belirtmek isteriz. Bu yazımızda “dental ünitlerde aksesuar bileşenlerine” değinerek diş üniti seçerken belki de hiç dikkat edilmeyen 2 husus hakkında bilgi vermek istiyoruz.

  • Dental çalışma ışığı aksesuar bileşenleri altında tanımlanmış olmasına rağmen, diş tedavisinin kalitesi üzerinde muazzam bir etkiye sahiptir. Aydınlatma, herhangi bir yerde, bir kişinin enerjisini ve ruh halini etkiler. Diş hekimliğinde üç tip çalışma lambası kullanılır: geleneksel ampul, halojen ışık ve LED ışıkları. Geleneksel ampul ve halojen ışık tedaviyi negatif yönde etkileyecek şekilde ısı yayar.

 

  • Asistan modülü, ana emiş ünitesine bağlı olan kreşuar veya tükürük ve emme tüplerini içerir. Seramik kase şeklindeki kreşuar, yaygın olarak tercih edilen çeşididir. Çıkarılabilir tükürük hokkası daha yüksen bir hijyen seviyesi için oldukça yararlıdır.

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, diş ünitleri için de Dünya’nın Bir Numaralı markalarını beğeninize sunar. Özellikle Ritter ve Morita markalı ürünler her türlü ünit ihtiyacı garantili ve uygun bir şekilde çözer.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar