Metin Tanıma için En İyi OCR Programları

En İyi OCR Programları: Teknoloji ve dijitalleşme çağımızda, kağıt önemini kaybetmedi. Kağıt üzerinde bulunan çeşitli önemli belgeler, dosyalar, gazeteler ve diğer kitaplar vardır.


Bu nedenle, kağıdın resmin dışına çıkmadığını söyleyebiliriz, ancak asıl sorun, bu kağıdı dünya çapında paylaşmamız gerektiğinde çevrimiçi olarak düzenlenebilir belgelere dönüştürmektir. Bu durumda, görüntüleri dönüştürmek ve PDF’yi metne dönüştürmek için çevrimiçi OCR en iyi seçenektir.

En iyi OCR araçları

Burada, görevleriniz için kullanabileceğiniz en iyi görüntü-metin dönüştürme araçlarının bir listesi var.

1-Online Dönüştürücü Ücretsiz

Dosyaları hızlı bir şekilde dönüştürmenize izin verecek çevrimiçi olarak mevcut en iyi ve güvenilir araçlardan biridir. Bir görüntüyü kolayca metne dönüştürebilirsiniz onlineconvertfree.com OCR pdf araçları mevcuttur. Bu hızlı, hiçbir zaman sonuç alabilirsiniz. Bu araçla ilgili en iyi şey, ücretsiz olarak kullanılmasıdır. Kullanırken başa çıkacağınız herhangi bir sınırlama yoktur onlineconvertfree.com aşağıdaki formatları kolayca metne dönüştürebilir.

  • Görüntü
  • Ses
  • Video
  • Kitaplar
  • Belge
  • Arşiv

Tüm süreci ilginç kılan 200’den fazla desteklenen biçime sahiptir. Dosyanın düzenini tercih ettiğiniz şekilde kolayca ayarlayabilirsiniz.

PDF’yi metne nasıl dönüştürebilirim

İşte ücretsiz çevrimiçi dönüştürücüyü nasıl kullanacağınıza dair adım adım bir kılavuz.

1.  onlineconvertfree.com sitesine tıklayınız.
2. Dönüştürmek istediğiniz dosyayı yükleyin veya dosyanızı sürükleyip bırakabilirsiniz.
3. Çıktı biçiminizi ve dosyayı istediğiniz dili seçin. Mevcut diller ve formatlar için farklı seçenekler vardır.
4. Tanıma seçeneğini tıklayın ve dönüştürme işlemini bekleyin.
5. Tanınan metin ile dosyanızı indirin.

2-Boxoft ücretsiz OCR

Bu, metni ayıklamayı ve tanımayı kolaylaştıracak çok dilli bir görüntü-metin dönüştürme aracıdır. Bu araç belgelerinizi tarar ve size doğru sonuçlar verir. Bir makine baskısına ihtiyacınız varsa, bu aracın dönüşüm sonuçları şaşırtıcıdır. Ancak, tanımak ve el yazısı notları dönüştürmek mümkün olmayabilir.

3 – Microsoft OneNote

Bir OCR olarak da çalışabilen bir not tutma aracıdır. OCR pdf aracını kullanma süreci basittir, ancak göz önünde bulundurmanız gereken bazı sınırlamalar vardır. Sütunları ve tabloları desteklemez. Tek yapmanız gereken resminizi eklemek ve Onenote’un istediğiniz dile dönüştürmesine izin vermektir. Hızlı ve güvenilir bir araçtır.

Sonuç

Hiç şüphe yok ki, PDF’yi metne dönüştürmenize yardımcı olan tüm araçlar şaşırtıcıdır. Ancak, çevrimiçi OCR’Yİ seçerken dikkatli olmalısınız. Kullandığınız OCR pdf dönüştürme aracının güvenilir olduğundan ve belgelerinizi güvende tutacağından emin olun, böylece herhangi bir sorunla uğraşmak zorunda kalmazsınız.
The onlineconvertfree.com bu, görüntüyü metne dönüştürmek için en iyi araçtır. Kullanımı kolay arayüz ve güvenilir platform, dönüşüm sürecini sizin için basit hale getirecektir.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar