Taşınabilir Mühimmat Sistemleri DM-5 ve DM-7 Envanterde

Taşınabilir Mühimmat Sistemleri DM-5 ve DM-7 envanterde
Taşınabilir Mühimmat Sistemleri DM-5 ve DM-7 envanterde

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM tarafından geliştirilen Taşınabilir Mühimmat Sistemleri DM-5 ve DM-7’nin envantere girdiğini açıkladı.


Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir 23 Eylül 2020 tarihinde resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Taşınabilir Mühimmat Sistemleri DM-5 ve DM-7 hakkında bilgiler paylaştı.

Yaptığı paylaşımda “Savunma sanayiimiz, Mehmetçik’e sahada fark oluşturacak ürünler sunmaya devam ediyor. Taşınabilir Mühimmat Sistemleri DM-5 ve DM-7 güvenlik güçlerimizin kullanımında. 5.56 ve 7.62 mm makineli tüfekler için geliştirilen sistem, kesintisiz atış imkanı sağlıyor. STM tarafından tamamen Mehmetçik’in ihtiyaç, talep ve deneyimlerine göre geliştirilen sistem, benzerini üreten 3 ülkenin ürünlerine göre daha üstün özelliklere sahip. Sistem; hafifliği, dayanıklılığı, ergonomisi ve tek personelle kullanılabilmesi, vücut özelliklerine göre ayarlanması, kurma, takma, hazırlama süreçlerini kaldırıp anında ateş gücü sağlaması gibi özellikleriyle askerimize sahada önemli avantaj sağlayacak.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DefenceTurksohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar