DARPA Deniz Treni Konseptinde Gibbs & Cox İle Çalışacak

DARPA Deniz Treni Konseptinde Gibbs & Cox İle Çalışacak
DARPA Deniz Treni Konseptinde Gibbs & Cox İle Çalışacak

Gibbs & Cox Inc., İleri Savunma Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), konektörsüz deniz treni konseptini geliştirmek ve sunmak için şirkete çok aşamalı bir sözleşme verdiğini duyurusunu yaptı.


DARPA, Gibbs & Cox şirketine, konektörsüz deniz treni konseptini geliştirmesi için 9.5 milyon dolarlık ayrı bir sözleşme vermiştir. Gibbs & Cox şirketinin Mafsallı Minimize Dirençli Otonom Dağıtım Varlığı (ARMADA) olarak adlandırdığı kazanan tasarım önerisi, konvoy yeteneğini elde etmek için robotik kontrollere, özerkliğe ve hidrodinamik optimizasyona dayanacak.

Gibbs & Cox, entegre sistem tasarımı, robotik kontroller, otonomi ve hidrodinamik optimizasyondaki gelişmeleri entegre etmek için yeteneklerinden yararlanmak istemektedir. Gibbs & Cox tarafından ARMADA olarak ortaya çıkan bu yeni teknik yaklaşım, deniz yakıt ikmaline gerek kalmadan orta büyüklükteki otonom gemilerin uzun menzilli konuşlandırılmasına olanak sağlayarak deniz yeteneklerini yeniden şekillendirmeyi amaçlamaktadır.

DARP, Gibbs & Cox’u deniz treni programı için seçmesi, diğer kazanımlar ile birleştiğinde, şirketin insansız su üstü aracı endüstrisindeki hızlı genişlemesini göstermektedir. Bu kazanımlar, gelişmekte olan bu pazardaki şirketin kanıtlamış ve denizcilik sektörünün en yeni tasarım zorluklarında liderlik rolü üstlenmesini sağlamaktadır.

Gibbs & Cox Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bağımsız, özel deniz mimarisi ve deniz mühendisliği firmasıdır. Kurulduğu 1929 yılından bu yana G&C 24 sınıf askeri ve yaklaşık 7.000 sivil gemi inşa etmiştir.

Kaynak: DefenceTurksohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar